Bu Yılın Tesettür Modasında Bizleri Neler Bekliyor?

Tunik

 

Hanımlar genel olarak güzel ve şık giyinmeyi severler. Modayı yakından takip ederek; kendine en çok yakışan kıyafetleri giyerler. Siz de modayı yakından takip edenlerden iseniz; uzun uzun dergiler okumanıza gerek yok makalemizi okuyarak bu yıl tesettür giyim modasında sizleri nelerin beklediğini öğrenebilirsiniz. Bu yılın en baş trendleri şu şekilde olacak:

 

1- Dış Giyim:

 

Tesettürlü bayanlar genellikle dış kıyafet ile dışarı çıkarlar. Dış giyim de ise son zamanların gözdesini ferace oluşturmaktadır. Ferace de bu yıl çiçek desenleri yer alacak. Yarasa kollar ile farklı bir hava katılan ferace de kolundaki çiçek desenleri de modayı yakından takip edenlerin beğenisine sunulacaktır. Bazı feraceler ise komple çiçek desenleri ile bezenecek. Ferace çıktıktan sonra popülerliğini kaybeden pardesü de ise bu yıl koyu renkler yerini açık tonlara bırakacak. Hala pardesüden vazgeçemeyenlerden iseniz; açık mavi, tozpembe, vizon, taba gibi tonlarda bir pardesü almanızı tavsiye edebiliriz. Son olarak özellikle genç kesimin daha çok tercih ettiği kabanlarda bu yıl kürk detayları bulunacak. Yaka ve kol manşetlerinde yer yer göreceğiniz kürk detayları kabanlara farklı bir hava katacak.

 

2- İç Giyim:

 

Bu yıl iç giyimde de tesettür kıyafetlere çiçek desenlerinin hakim olduğunu görebilirsiniz. Çiçek desenleri ile süslü abiyeler, eşarplar, gömlek ve elbiseler… Aklınıza ne gelirse bu yıl çiçek desenleri ile donatılmıştır. Gömleklerde krep kumaş ve fular yaka ilgi odağı olurken; fular yakayı montlarda da görebilirsiniz. Bu yılın etek ve ceketlerinde ise daha çok jakar kumaş tercih edilecektir. Jakar kumaşın yanı sıra özellikle ceketlerde kaban da olduğu gibi kürk detaylarını görmeniz mümkündür. Tesettür giyimin vazgeçilmez trendi haline gelen bir diğer ürün ise hiç şüphe yok ki tuniklerdir.

 

Hem rahat hem de şık olan tunikler her bayanın vazgeçilmez kıyafetleri arasındadır. Tuniklerde ise her yıl olan düzen bu yılda bozulmayacak yine şifon kumaştan üretilmiş tunikler vitrinler de boy gösterecek. Ayrıca taş işlemeleri, tunikleri süslemek için kullanılan fermuar ve zımba aksesuarları da farklı bir hava katacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir