Bu Yılın En Yeni Bayan Gömlek Modellerinde Neler Var?

Bu yılın modasında bayan gömlek modelleri ve fiyatları herkesin tercihlerine uygun bir çeşitliliği içeriyor. Bu çeşitliliğin içerisinde puantiyeli gömleklerden, çizgili ve oduncu gömleklerine ve farbalı modellerden bebe yakaya kadar her şeyi görmek mümkün.

 Gömlek Modellerinde Çeşitlilik

 

Baharın gelmesi ile birlikte vitrinler, adeta cıvıl cıvıl görünmeye başladı. Bu yılın renk seçenekleri oldukça fazla. Ancak gömleklerde daha çok açık renkleri ve mavi tonlarını görüyoruz. Hatta beyaz gömlekler de bu yıl, her zamanki çekiciliğini koruyarak bayanların beğenisine aday olarak sunuluyor. Yaz ayları düşünülerek hazırlanan modellerde, sıfır kollu beyaz gömlekler dikkat çekiyor. Bu gömleklerin göğüs üzeri veya cep üzerinde işlemeler dikkat çekiyor. Bu işlemeler, gömlek düğmeleri veya varsa yaka ve kol üzerinde uygulanan detaylar, bunların renk tonlarına göre derleniyor. Yaz için tasarlanan gömleklerde, oduncu gömleği kumaşında kareli ve sıfır kol gömlekler de mevcut. Bu modellerin bazılarında bel kısmını saran, kalın ve fiyonk biçiminde bağlanan kuşaklar kullanılmış.

 

Bu yılın her zevke hitap eden bayan gömlek modelleri ve fiyatları incelendiğinde, fiyatların modellere ve kullanılan kumaşa ve markalara göre büyük bir çeşitlilik halinde olduğunu fark ediyoruz. Buna göre gömlek fiyatları 20 TL’den başlıyor. Fakat bu fiyat 150 TL’ye kadar yükseliyor. Ortalama özelliklere sahip olan bir gömlek, 30 ile 50 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

 Tunik Tarzı Gömlekler

 

Bu yılın gömleklerinde, tunik tipi modeller ilgi görüyor. Bu modeller tesettür giyimi tercih eden hanımlara olduğu kadar, diğer tarzlara da hitap ediyor. Bu tarz gömlekler, gündelik yaşamda büyük kolaylık sağlıyor ve son derece rahat bir tarzda tasarlanıyorlar. Bu yılın tunik gömleklerinde, yakada kullanılan farklı renkteki bir kumaşın, gömleğin yaka ve düğme çizgisini takip ederek, eteğine kadar ulaşan ilginç bir detaya sahip olduğunu görüyoruz. Yani buna göre gömleğin yakası ve düğme kısımları, zıt bir renk ile çarpıcı bir görünüm sergiliyor. Bu detay üzerine tasarlanan düğmeler de genellikle metal… Tunik tarzı bayan gömlek modelleri ve fiyatları 40 TL’den başlayarak 80 TL’ye varan bir fiyat çizgisinde satışa sunuluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir