Bu Yıl Hangi Tesettür Kabanlar Moda?

 

Soğuk havalarda özellikle tercih edilen tesettür kaban modellerinde her yıl birbirinden farklı modeller piyasaya çıkmakta. Hem şık hem de korunaklı olması nedeniyle sıkça tercih edilen tesettür kaban modelleri bu yıl da oldukça gözde. En yeni tesettür modelleri için mağaza mağaza dolaşan insanlar olduğu gibi kimileri internetten alışveriş yapmayı daha cazip buluyor. Kabanların renginden, kumaşının kalitesine kadar çok sayıda unsur insanların tercihlerini etkiliyor. En yeni tesettür kaban modellerine baktığımızda eski modellerin küçük farklılıklar dışında benzediği görülüyor. Bu açıdan bakınca renk ve kumaş kalitesi tesettür kaban modellerinde yine alıcının temel tercih sebepleri olacak. Kabanların astarlı, kemerli, düğmeli olması oldukça önemli noktalar. Ayrıca, kabanın kullanımında kolaylık sağlamak amacıyla ceplerin derinliği de önemli. Peki, tesettür kaban alımında nelere dikkat edilmeli?

 

Tesettür Kaban Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Tesettür kaban alırken ilk öncelik kişiden kişiye değişmekle beraber genel manada kabanın yapımında kullanılan kumaş, renk seçenekleri, kabanın düğmeli, kemerli ya da fermuarlı oluşu önem arz etmekte. Kadife kumaşına benzer yapıda kullanılan kalın kumaşlar kabanın sıcak tutması açısından oldukça önemli. Kabanın dizin altına kadar uzun olması da kabanın şıklığı ve korunaklı olması açısından oldukça önemli. Mont gibi kalın bir yapıda olmayan tesettür kaban ile soğuk havalarda yeterinde korunmak için soğuk havanın içeriye girmesine izin vermeyecek şekilde kabanın düğmelerinin veya kemerin kapatılması gerekli. Özellikle kemerli kumaşlarda bu durum oldukça zor. Boyun kısmını kapatırken açık kalan yerler olmakta. Bu noktada hassas olan kişilerin ekstra koruma sağlayan, kabana takılıp çıkartılabilen fermuarlı kabanlardan alması gerekiyor.

 

Tesettür Kaban Alırken En Şık Model Nasıl Seçilir?

 

Tesettür kaban alırken kişinin boyu ile uyumlu nitelikte ürünlere yönelmek gerekiyor. Bununla birlikte kişinin tarzına uygun bulduğu rengi seçmesi önemli. Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta, cırtlak ve açık renklerden uzak durulması gerekliliği. Bunlar bütünsel duruşunuzdaki uyumu bozabilecek unsurlar. Renk seçimin yanısıra tarzınıza uygun olarak kabanınızı kemerli ya da düğmeli alabilirsiniz. Son yıllarda kemerli kabanların sıklıkla tercih ettiği görülüyor. Modayı takip edenlerdenseniz kemerli kabanların gözde olduğunu bilmenizde yarar var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir