Yazlık Elbiselerden Hangisi Bu Yaz Favoriniz Olacak?

Bütün yazı elbiseyle geçirebilirsiniz!

 

Havaların ısınmasıyla birlikte artık kışlıklar yerini yazlık kıyafetlere bırakmaya başladı. Bununla birlikte tabii ki kadınların vazgeçilmezi olan yazlık elbise seremonisi hazırlığına da başlandı. Yazın havaların sıcak olması sebebiyle yazlık elbiseler en fazla tercih edilen kıyafettir. Hem ince kumaşları hem uçuşan etekleri kadınlara kendisini oldukça rahat hissettirmektedir. Yazlık elbise modellerinde pek çok çeşide rastlamak mümkün ama en çok tercih edilenler açık ara uzun olan yazlık elbiseler oluyor. İşte bu sebeple yazının devamında uzun yazlık elbise modelleriyle ilgili bilgiler görülebilecektir. Aralarından bir tanesi mutlaka birilerine hitap ediyordur.

 

Askılı uzun yazlık elbise modelleri

 

Günlük olarak en çok tercih edilen modellerdir. Hem günün koşturmacasına kolayca ayak uydurulabilir hem de yazın fazlasıyla dışarda bulunan kadınların dekolte kısmının bronzluğu için uygundur.

 

Straplez uzun yazlık elbise modelleri

 

Askısız olan bu yazlık elbise modellerinin göğüs kısmının hemen üstünde biten bölümü her zaman sıkıdır. Çünkü elbiseyi bu özelliği sayesinde vücutta tutmaktadır. Bununla birlikte straplez elbiseler her hangi bir zaman sınırlaması konulmadan giyilebilecek kıyafetlerdir. Farklı kombinasyonlarla günün her saati için uyarlamak mümkündür. Gündüz için abartılı takılar kullanılmadan ve düz terliklerle kullanılabildiği gibi, akşam ise kendini gösteren takılar takılarak biraz makyaj ve dolgu topuk terlik ya da sandaletlerle şıklaştırılabilir. Çok yönlü kullanılabilmesiyle oldukça avantajlı gözüküyor.

 

Uzun kollu uzun yazlık elbise modelleri

 

Uzun kollu elbiseler, sıcak havalarda da dekolteden ya da açık giyinmekten hoşlanmayan bayanlar için ideal seçimlerdir. Bu yazlık elbiselerde oldukça hafif kumaşlar kullanılmaktadır, merak edilecek bir durum yok. Hatta kimi modellerde iç kısmı astarlı olup üzerine şifon uygulamasıyla tek bir elbise tarzı ile şık bir stil yakalanabiliyor.

 

Yırtmaçlı uzun yazlık elbise modelleri

 

Özellikle straplez ve dar olan uzun yazlık elbiselerde uygulanan bu detayla son derece asil bir elbise görüntüsü elde edilmektedir. Bazı dezavantajları da var tabii ki yırtmacın. Mesela uzun boylu ve uzun bacaklı kadınlarda mükemmel durabileceği gibi kısa boylu olan kadınlar için iyi bir seçim olmayabilir. Bu durum çokta dert edilecek bir şey değil, çünkü diğer yazlık elbise modellerinden giyerek de yazın en rahat halini yaşamak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir