Yazlık Elbiselerde 2017 Renkleri, Desenleri Ve Kesimleri

Elbiseler yaz aylarında en çok tercih edilen kıyafetler arasındadır. Hem kısa hem uzun modelleri hem de birbirinden farklı desenleriyle günlük kullanım kadar özel günlerde ve gecelerde de rahat ve şık bir görünüm sağlar.

 

           Yazlık elbise tasarımları genellikle ince olduğu kadar ferah kumaşlardan yapılır. Özellikle günlük kullanımda pamuklu, yumuşak kot ve ince triko en çok tercih edilen kumaşlardandır. Bakışları hanımların üzerine çekecek özel gün ve gecelerde ise payetli, ipek, şifon kumaşlar ve kristal tüller bu elbiselerde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

2017 yılının yazlık elbise modasında renk rüzgarı daha çok kırmızı, pembe, leylak ve mavi tonlarında esmektedir. Yine çuha çiçeği sarısı, yavruağzı ve çakıl taşı tonları moda iktidarlarının belirlediği renkler arasında yer almaktadır. Özellikle tek renk elbiselerde fazlasıyla kullanılan bu renkler parlak ve ışıltılı ayakkabılar ve çantalarla da çok rahat kombinlenebilir. Desenli elbiselerde ise minik ve büyük puantiyeler, küçük çiçekli ve büyük yapraklı desenler sık kullanılmaktadır. Keskin çizgiler de önceki yaz olduğu gibi bu yaz da özellikle uzun elbiselerde tercih edilen desenlerdendir. Elbise modellerinde ise omuzların açıkta bırakıldığı tasarımlar daha çok dikkat çekmekte yalnız, İspanyol kolların da bu yaz sıklıkla tercih edildiğini söylememiz mümkün.

 

Rahat hareket imkanı sağlayan geniş parçalar kadar dar kesimli elbiseler de önümüzdeki aylarda vitrinlerdeki yerini koruyacaktır. Büzme tekniğiyle belden oturtulmuş elbiselerde kalçadan itibaren açılan pilelere yer verilmişken dar elbiselerde çapraz kesimler ve fermuarlarla bacak dekoltesi sağlanmıştır. Büyük ve iddialı kemerler ve büyük düğmeler de bu yaz elbiselerde tercih edilen aksesuarlardandır.

 

           Yazlık elbise kombinlerinin nasıl yapılacağı kafa yorulan konular arasındadır. Bu yaz sıcak renklerin ağırlıklı olduğu özellikle tek parça ve tek renk elbiselerde taşlı ayakkabı ve çantalar rahatlıkla kullanılabilir. Yine şapkalar ve saç aksesuarları bu elbiseleri son derece şık tamamlayacak parçalar arasındadır. Desenli elbiselerde ise desene hakim olan renk veya çok fazla karışık bir deseni varsa elbiseyi ferahlatan pastel tonlarında soft bir renk çanta ve ayakkabı kullanılabilir. Yine aynı tonda bir makyaj şıklığın tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir