Yazlık Elbisede Bu Sene Hangi Modeller Moda?

Moda her sene değişip gelişse de aslın da moda kişinin kendine yakışanı giymesidir. İnsanlar modaya ayak uydurmaya çalışır iken kendi şık görünümünü bazen kaybedebiliyor. Hem modaya uymak hem de kendine yakışanı giymek en doğru seçim olur daha modern bir görüntü oluşur. Yani sırf moda diye vücut yapınıza uymayan, yakışmayan sizi olduğunuzdan daha farklı gösteren kıyafetleri tercih etmemelisiniz.

 

2017 yazlık elbise de hangi modellerin moda olduğuna gelecek olursak öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu sene her vücut tipine uygun herkese yakışacak elbiseler moda. Yani bu sene moda da birçok çeşit var. Sıralayacak olursak;

 

1- Uzun elbiseler geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda da moda da en üst seviyeler de. Uzun yazlık elbise modası belki de bir kaç yıl daha yerini hiç bir elbise modeline vermeyecek gibi gözüküyor. Uzun boylu zayıf ya da orta kilolarda ki bayanlar uzun yazlık elbise modellerini bu sene de tercih edebilir.

 

2- Bu senenin yazlık elbise modasında aynı zaman da asimetrik etek kesimli elbiseler de modanın üst sırasında. Bu tarz elbiseleri de yine uzun boylu bayanların tercih etmesi daha doğru olacaktır. Ancak bu demek değildir ki kısa boylu bayanlar bu tarz elbiseleri giyemez. Kısa boylu bayanlar da bu tarz elbiseleri tercih ettiği zamanlar da uzun topuklu narin ayakkabılar kullanmalılar.

 

3- 2017 modası yazlık elbise modasında en çok da spor elbise modellerine yer veriyor. Yani daha çok çizgili mini, midi ya da uzun ya da belirli geometrik desenli elbiseler yaz sezonunun modasında yerini aldı bile. Bu tarz elbiseleri her fizikteki bayanlar tercih edebilir. Sadece unutmamalıyız ki hafif tombul bayanlar yana doğru çizgideki elbise modellerini tercih eder ise olduğundan daha şişman gözükebilir.

 

4- Son olarak da 2017 yaz sezonunun elbise modasında bulunan oldukça ilgi duyulan şifon elbise modellerini de unutmamak gerek. Şifon elbise modası geçtiğimiz yılda da hafif hafif moda içerisin de gözüküyor iken bu sene modanın tam da ortasın da. Yazlık salaş şifon elbise modellerini de her fizikteki bayanların seçmesi mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir