Yazlık Elbise Desenleri

Yazlık elbiseYazın en güzel tarafı kat kat giyinmekten kurutularak ince kıyafetlerin içinde ferah ferah salınabilmektir. Yaz geldiğinde tıpkı doğa gibi insan da yavaş yavaş canlanmaya başlar. Kışın üzerimize çöken hüzün yerini sevince bırakır. Tıpkı bizim gibi giydiklerimiz de canlanır, renklenir ve çeşitlenir. Tabii bunu sağlayan en önemli şey de bu kıyafetlerdeki renkler ve desenlerdir. Yaz denildiğinde ilk akla gelen cıvıl cıvıl yazlık elbise modelleri. Öyle ki hemen hemen her kadının gardırobunda bir değil birkaç tane bu elbise modellerine yer verilmiştir. Çünkü elbiseler kendinizi özgür hissetmenize yardımcı olur. Ferah ferah giyildiği için yaz aylarının sıcaklarına bu elbiseler sayesinde karşı koymanız kolaylaşır.

Yazlık elbise modelleri içinde sezonun öne çıkanlar elbette yaza en uygun kumaş türü olan şifonlar. İncecik olması sebebiyle uçuşan, giyen kişiye prenses edası ile dolaşma imkânı veren şifon elbiseler bu aralar şal deseni ile mükemmel uyum gösteriyor. Rengârenk, karışık şal desenleri özellikle etek kısmı kloş elbiselere çok yakışıyor. Eğer yaz mevsiminin tüm renklerini üstünüzde taşımak istiyorsanız bu desene bir göz atmalısınız. Yalnız şal deseni yeterince karışık olduğu için onu tamamlamak ve uyum sağlamak için eşarbınızı olabildiğince sade seçmeli daha doğrusu tek renk eşarp kullanmalısınız. Çünkü unutmayın ki tepeden tırnağa renkli ve desenli olmak sizi şıklığa ulaştırmaz; sadece bir karmaşaya sebep olur.

Geçen yıl çok sevilen kamuflaj desenli elbiseleri bu yaz da bol bol göreceğe benziyor. Kamuflaj deseninin bu kadar sevilmesinin nedeni elbette aktif ve sportif görüntüsü. Aşağı doğru dar inen, düğme detayları ile zenginleştirilmiş, yine belinde kalın bir kemerle tamamlanmış elbiseler spor ayakkabılarınızla birlikte size farklı bir cazibe katabilir. Kamuflaj deseni her ne kadar daha çok yeşil tonları ile kullanıyorsa da siz farklı renkleri de deneyebilirsiniz. Yazlık elbise çeşitleri içinde ayrı bir yerde olan, farklı bir model arayanlara hitap eden model ise ferace görünümlü elbiseler. Etnik bir tarza sahip olan bu elbiseler etrafınızda Arap havası ve cazibesi estirmenize yardımcı olabilir. Tabii bu elbiseleri uzun ve geniş şallarla kombinlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir