Yazlık Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz aylarının gelmesiyle yeni elbise modelleri görücüye çıkmaya başlandı. Gardıroplarda bulunan kışlıkların yerine cıvıl cıvıl renkleriyle göz dolduran yazlıklar alacak. Bu yaz özellikle tercih edilen elbise türü ise uzun, rahat ve oldukça kullanışlı türlerden olacağı kesin. Tarzınıza özen katmak ve tarzınızla birlikte konforu da yaşamak isteyenler yaz modasından cıvıl cıvıl, uzun ve salaş kıyafetlere yönelmelerinde fayda görülmektedir. Ayrıca yaz aylarının en önemli rahatlığı da buradan gelmektedir. Uzun uzun uğraşlar sonucu yapacağınız kombinler yerine konforlu elbiselerle şık bir görüntü sağlamak mümkün. Özenli bir yazlık elbise tercihi kendinize özel bir tarz yaratmanıza katkı sağlayacaktır. Renklerin insan psikolojisi üzerinde önemli etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı yaz ayalarında karamsarlıktan kurtulmak için rengarenk kıyafetler ve modeller tercih edilmektedir. Renkler dış görünüşün yanı sıra ruhu da besleyen etkenlerin başında gelmektedir.

 

Nasıl kombin yapılır

 

Gardırobunu yenilemeyi düşünenlere bu yılın modası olarak tavsiye edilen elbiseler için yapmanız gereken tek şey çanta, ayakkabı ve takı kombini olabilir. Uzun zaman harcamadan şıklığa ulaşmanız için yazlık elbise sizin imdadınıza koşan göz dolduran bir tarzdır.

 

Bohem tarz olarak da bilinen etnik desenlerle de modernize edilen yazlık elbise tarzları bu yazın trendleri arasına girmeye aday bir stildir. Söz konusu yaz olunca elbise üzerine düşeni rahatlıkla yapıyor. Kadınların şıklığıyla oluşan zarafeti de gözden kaçırmayan yazlık elbise modelleri bulunduğunuz ortamlarda tarzınızın konuşulmasını sağlayacaktır.

 

Peki, bu elbiseleri kimler giyebilir?

 

Bu elbiseler salaş ve bol olduğu için kullanıcıyı olduğundan daha fazla kilolu gösterebilir. Bundan dolayı kişi elbise üzerindeki deseni seçerken de oldukça dikkatli olmalıdır. Hafif kilolu bile olsa bazı desenler kadını daha fazla kilolu göstermektedir. Özellikle elbise seçiminde fazla büyük desenlerden uzak durmakta fayda olacaktır. Daha küçük desenli yazlık elbise seçimine özen gösterilmelidir. Cıvıl cıvıl ve konforlu bu elbiseler kilo fazlası olanlar için bir kabusa dönüşebilir. Formunu koruyan kadınlarda ise olduğundan fazla kilolu görünmeye neden olabilir. Bulunduğunuz mekânın gözdesi olayım derken rüküşü olmamak için kumaş ve desen tarzına özen göstermekte kişinin faydasına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir