Yazın Yeni Modası Uzun Kollu Elbiselerle Tanıştınız Mı?

Eski dönem moda ürünlerinin günümüzde de modayı yakalayarak trend olması devam ediyor. 2017 yılı içinde bu akımlar devam ederken, nakışlı ürünler, gömlek elbiseler ile başlayan elbise şıklığı vitrinleri süslüyor. Hanımlar için kullanım rahatlığı ile de tercih edilen uzun kollu elbise modelleri, yaz içinde farklı alternatifler ile mağazalarda satışa sunulmaya başlandı.

 

Uzun Kollu Elbiseler İle İstediğiniz Şıklığı Yakalayabilir Misiniz?

 

Bu sezon sıkça göreceğiniz elbise modelleri, farklı tasarımları ile hem günlük hem gece için biçimlendirilmişler. Günlük uzun kollu elbise modelleri daha açık renkler ile çalışılmış, bunun yanında özellikle desenler ile ön plana çıkarılmış. Bahar ve yaz için çiçekli ve mini ekoseli, rengarenk ve cıvıl cıvıl olan bu elbiseler genel olarak A form ya da kloş modelde tasarlanarak rahat kullanım sağlanmıştır. Bunun yanında neredeyse her kumaş çeşidinde uzun kollu elbise modeli bulabilmeniz, her ortam için bu elbise şıklığını yaşayabilmenizi sağlamıştır. Örneğin kot kumaştan, ketenden ya da likralı bir kumaştan uzun kollu elbise tercih ederek gideceğiniz yere göre daha doğru bir kombin oluşturabilirsiniz. Desenli modellerin ön planda olduğu bu dönemde, seçtiğiniz desenle dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yine kol modelleri ile de değişiklik gösteren bu elbiselerde, gece şıklığı için yarasa kol modelleri, ya da plise şeklinde çalışılmış bol inen kol modelleri tercih edebilirsiniz. Sokak modasında hala kullanılan İspanyol kol modelleri, gece için kullanabileceğiniz elbiselerde de tercih sebebi olabilir.

 

Uzun Kollu Elbisede Aksesuar Nasıl Kullanılır?

 

Kullanacağınız elbiseye göre değişecek bu aksesuarlar için şu şekilde öneriler mevcuttur: Giyeceğiniz elbise düz renk ve detaysız ise; yaka kısmını hareketlendirmek için büyük kolyeler ya da elbisenin renginden farklı ve canlı duran bir fular kullanabilirsiniz. Eğer kolye kullanıyorsanız, saçınız için elbise renginde bir bandana tercih ederek bütünlük yakalayabilirsiniz. Fular ya da şal tercih ettiyseniz de saçınızı toplu kullanmanız daha etkili olacaktır. Kullanacağınız uzun kollu elbise bol desenli ya da piti kareli bir model ise; kolye tercih etmeyebilirsiniz. Desen üzerinde kolye belli olmayacağından daha farklı olarak düz renk kemer ya da düz renk fular kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir