Yazın Vazgeçilmezi Olan Uzun Elbiseler Nasıl Giyilmelidir ?

Uzun elbise modellerinin modası hiçbir zaman geçmez. Her sezon moda ve her sezon trend olan uzun elbise modelleri kadınların favorisi ve baş tacı olmaktadır. Uzun elbise tercih eden her kadının tarz görünebilmesi elbette marifet istemektedir. Uzun elbise nasıl kombin yapılır bilinmeli ve bu bilgi ışığında giyinilmelidir. Uzun elbise giyme konusunda her kadın cesaret gösteremez. Çünkü elbiselerin üzerinize yapışma gibi bir olasılığı bulunmaktadır. Bu nedenle genellikle fiziği ile barışık olan bayanların ilk tercihi uzun elbiseler olmaktadır. Düz çizmeler ya da yüksek topuk ayakkabılar ile kullanılabilen uzun elbiseler özellikle yaz ve bahar mevsimlerinin vazgeçilmez parçası olmaktadır. Deniz ya da havuz sonrasında üzerinize kolayca giyebileceğiniz salaş bir elbise adeta hayat kurtarıcı olmaktadır.

 

– DESENLİ UZUN ELBİSELER

 

Uzun elbise tercih edilmesinin pek çok sebepleri bulunmaktadır. En önemli sebeplerden birisi de uzun elbiselerin rahat olmasıdır. Özellikle uçuş uçuş özelliğe sahip olan elbiseler ile rahat etmeniz keyfine diyecek yoktur. Uygun model de bir uzun elbise bulduğunuzda olduğunuzdan daha uzun ve daha zarif görünmeniz de mümkün olmaktadır. Tek parça olarak kıyafet giymenin vermiş olduğu avantajlarda zaman kazanımı açısından çok etkili olmaktadır. Birbirinden şık ve güzel desenlere sahip olan uzun elbiseler 2017 sezonunun trendleri arasında yer almaktadır. Vücut tipinize göre desen tercihinde bulunmanız çok önemli olmaktadır. Çıtı pıtı ve minyon bir yapınız varsa eğer minik desenlerden oluşan uzun elbiseler tercih edebilirsiniz. Boyuna çizgilerden oluşan desenli bir elbise de sizi olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz konusunda etkili olmaktadır.

 

– TEK RENK UZUN ELBİSELER

 

Baskılı, desenli uzun elbiseler tercih etmiyorsanız eğer tek renk elbiseler satın alabilirsiniz. Beyaz, siyah, mavi ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Vücudu saran elbiseler fazla kilolu bayanlar için uygun olmamaktadır. Eğer biraz kilolarınız varsa bol döküm elbiseler tercih etmeniz gerekmektedir. Maksi etek modellerine sahip olan ve dümdüz inen uzun elbiseler her vücut tipine sahip olan kadına yakışmaktadır. İnce bele sahip olan bayanların bel oyuntusunu belli eden uzun elbiseler tercih etmesi gerekmektedir. Ayrıca bir kemer kullanabilir ve belinizin zerafetini daha net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir