Yazın En Güzel Temsili Yazlık Elbise Modelleri Yeni Sezonda Nasıl Şekillendi?

Uzun Elbise

Özellikle yaz geldiğini çağrıştıran ve koyu renklerin gelecek sezona kadar raflara kaldırılmasını sağlayan yazlık elbise modelleri, birçok farklı şekilde kullanıcılar ile buluşmakta. Yazın simgesi dekolte, yeni sezonda daha zarif bir şekilde elbiselerde yerini almaktadır. İddialı ve derim dekolteler, daha çok ince ve şık zarif kesimlere sahip olarak yerini devretmiş bulunmaktadır. Plajların havalı modası derin dekolteler, özel kesim ve tasarımlara hakim olarak, en iyi şekilde yer verilmektedir. Sokak modasında dekolte kısımları daha sinik ve arka planda elbisenin iç açıcı desenleri ise ön plana taşınmaktadır. Tasarım harikası birçok modeli, zaman içerisinde ince ve hafif açık renkteki kumaşlarda sıklıkla görebilmek mümkün olmaktadır.

 

Yazlık elbise modellerindeki renk yoğunluğu nelerdir?

 

Özellikle kesimleri kusursuz modelleri, yoğunlukta uzun olarak görmek mümkün olmaktadır. Bacak kısmındaki açık dekoltesi ve kolsuz veya yarım kollu tasarımlara hakim yönleri ağır ve asil, siyahın üzerinde bezenmiş çiçekler ile tercih edilmektedir. Siyah rengin dahi bu derece hareketli bir şekilde kullanıldığı modeller kare yaka ve püsküllü kısa elbiselerde de görebilmek mümkün olmaktadır. Kısa elbiseler dar kesimlerden çok salaş ve vücut hatlarını saklayan tasarımlar olarak var olmaktadır. Üzerinde bir çok canlı rengin hakim olduğu kısa elbiseler, baskılardan çok neon renklere yer vermektedir. Neonun canlı ve göz alıcı havası, yaz aylarının geldiğine en güzel kanıt olmaktadır.

 

Yazlık elbise modelleri hangi kombinler ile uygun olarak kullanılmaktadır?

 

Kısa ve salaş elbiselerin vermiş olduğu şık ve masum görüntüyü, parmak arası süslü ve taşlarla bezeli sandaletler ile kullanmak, topuklu ayakkabıdan çok daha çık görünmeyi sağlamaktadır. Bacağa kadar çapraz bağlanan ipli sandaletler, bu sezon her yerde sık olarak görülmektedir. Taşlı sandaletlerin sade ve düz renkler ile tercih edildiği zamanki paha biçilemez uyum ve şıklığı, zaman zaman yerini converse ve farklı tonlardaki ayakkabılara bırakabilmektedir. Spor ayakkabıların engin ve tarz modelleri salaş elbiseler ile kullanılabilmektedir. Özel zamanlarda şıklığı yakalamak isteyenler için ise, salaş elbiselerin altından abartı sayılmayacak yükseklikte ayakkabılar tercih etmek mümkün olmaktadır. Vücuda oturan modellerden çok salaş ve düz kesim elbiseler bu sezon daha hakim olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir