Uzun Tunik İle Tesettür Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

tunik modelleri

Tesettür giyim şekli, bazı kadınlar için inançla harmanlanmış bir tarz yaratmayı içinde barındırır. Bu tarz giyinmeyi benimsemiş olanlar için günümüzde çok fazla seçenek mevcuttur. Birbirinden farklı renk ve modelde, farklı kalite kumaşlardan üretilmiş tesettür elbiseler vitrinleri süslemektedir. Onca çeşitlilik arasından doğru olanı seçmek zor olacağından yardım almanız gerekecektir. Eğer ki gardırobunuzda çeşit çokluğu varsa da sıkıntı yaşarsınız. Kullanacağınız kadar giyim eşyası almanız, sizin faydanıza olacaktır.

 

Tesettür Giyim Tarzı Neleri Kapsar, Nasıl Kombinlenir?

 

Tesettür giyimde son zamanlarda çeşit artışı gözle görülür bir duruma gelmiştir. Eski zamanlarda 2 ya da 3 parçadan oluşturulan tesettür giyim tarzında, bugün kullanılan parça sayısı artmış ve çeşitli aksesuarlar da işin içine girmiştir. Peki, tesettür giyim hangi elbiseleri kapsar, kombinlemesi nasıl olmalıdır?

 

Öncelikle etekler ve pantolonlardan başlamak gerekir. Tarzınıza uygun şekilde bir pantolon seçimi yapmak, tesettürünüzü tamamlayacaktır. Yine etek seçimi de oldukça önemlidir. Daha sonrasında yapılması gereken eğer pantolon tercih edilmişse üzerine giyilecek uzun tunik seçimidir. Pantolonun rengine uygun bir uzun tunik seçimi, tarzınızı tamamlayacaktır. Tunik üzerine kısa yelek ya da aynı uzunlukta bir yün hırka tercih etmek, kombin sağlamanızda size yardımcı olacaktır. Son olarak başörtüsü seçimi de oldukça önemlidir. Ülkemizde daha çok düz renklerde ipek karışımlı başörtüleri tercih edilmektedir.

 

Uzun Tuniğin Tesettür Giyimdeki Yeri

 

Tesettür giyim, farklı parçalardan oluşur. Uzun tunik giymek ise özellikle pantolon giyen hanımefendiler için iyi bir seçim olacaktır. Buradaki uzunluk, en fazla diz kapağınıza kadar olan bölümü kapatacak şekilde ayarlanmalıdır. Daha fazlası hem kötü bir görüntü oluşturacak hem de çevrenizde abiye giymişsiniz hissi uyandıracaktır.

 

Uzun tunik seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tesettür giyimde eğer uzun tunik içeren bir tarza sahipseniz öncelikle ince kumaşlı ürünleri tercih etmemeniz gerekecektir. Çok ince kumaşlar iç göstereceğinden, hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Düğmeli ya da fermuarlı uzun tuniklerde ise bedeninizi sıkmayan modelleri seçmelisiniz. Aksi takdirde düğmelerde kopma ya da fermuarda oluşacak arızalar günlük hayatınızı zorlaştıracaktır. Son olarak onca çeşitlilik içinde bedeninize uygun ve kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış modellerle gardırobunuzu zenginleştirip yeni tarzlar yaratabileceğinizi asla unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir