Tuniklerde En Çok Hangi Modeller Tercih Ediliyor?

Tunikler rahatlığı yaşatıyor

 

Tesettür modası gün geçtikçe daha da fazla takip edilmeye başlanmıştır. Bunun sebebi hem genç tesettürlü kesimin klasik çizginin dışına çıkmak istemesi hem de açık olan kadınlara da hitap eden modellerin tesettür tunik modelleri arasında bulunabilmesidir. Bu durum modacı ve tasarımcılarında dikkatini çekerek hem açık hem tesettürlü kadınlara uyan tunik modelleri tasarlamaya başlamışlardır. Bu sebeple hem lüks markaların hem de cadde mağazalarının vitrinlerinde çok şık tesettür tunik modelleri eskisinden daha fazla yer almaktadır.

 

En çok tercih edilen tesettür tunik modelleri hangileri?

 

Pek çok model dizayn edilip üretilse de bazı tesettür tunik modelleri daha çok tercih edilerek ön plana çıkmıştır. Bunlardan ilki asimetrik kesimli tunikler. Bu modeller her kadının kesinlikle vazgeçemeyeceği türdendir. Sebebine gelince; vücut hatlarını en iyi örten ve kilo ile boy farkını en iyi dengeleyen modellerdendir. İşte bu sebeple vitrinlere konulduğu andan itibaren kısa sürede tükenebilmektedir. Bununla birlikte bazı tuniklerde iki kat denilen yelek ve iç gömlek şeklindeki modellerle estetik görüntü daha da zenginleştirilmektedir. Zıt iki rengin kombinasyonuyla tasarlanan iki parça görünümlü bu tunikler hem günlük hem de iş hayatında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Bir başka modelden bahsetmek gerekirse elbise tarzı tuniklerdir. Bu stilde de oldukça salaş bir görüntü vardır fakat ufak bir detayla elbise görüntüsüne bürünebilmek mümkündür. Tunik kumaşıyla aynı renkte yapılan bir kuşak tamamen kıyafetin havasını değiştirmektedir. İşte bu yüzden iki farklı kullanım şekliyle bu modelde oldukça talep görmektedir. Kadınlar artık hayatın her alanında yer aldıkları için şıklıklarından ödün vermemekle birlikte rahatlıklarına da dikkat etmeye başlamışlardır. İşte bu güzel kombinasyonlar, şık tasarımlar ve rahat kullanım avantajları son derece tercih edilme sebebi olmaktadır. Tuniklerdeki kumaşlar genellikle düz renklerde üretilmiştir ancak ufak çiçek desen ve motifleriyle hareket kazandırılmıştır. Yaka, kol ve etek uçlarına doğru uygulanan bu detaylar daha da hoş bir estetik görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda senenin renkleri pembeler, sarılar, yelüşiller ve turuncular oldukça iç açıcıdır. Bu yaz etrafa baktıkça herkes biraz daha tebessüm edecek gibi gözüküyor. Tunik fiyatları ise göz korkutucu değil, herkes bütçesine uygun bir tane mutlaka bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir