Tunik Modellerindeki Yeni Trendler Neler?

Tuniklerin her kadının mutlaka kurtarıcısı olduğu bir zaman vardır. Çünkü zaman zaman kıyafet seçimi konusunda kararsız olan kadınlar, çabucak üstlerine rahat bir giysi giyerek güne devam etmek zorunda kalabiliyorlar. Bu sebeple de bunun farkında olan birçok marka ve modacı tunik modelleri ile ilgili her sene bir kreasyon çalışması yapmaktadırlar. Bu senede oldukça kullanışlı tunik modelleri trendler arasında yerini almış durumda. Bu yüzden yazının devamında bu en son moda tarzına göre tasarlanan ve üretilen tunik modelleri ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

 

Elbise havasındaki tunik modellerine ne dersiniz?

 

Düz kesim klasik tunik modelleri ile birlikte belde kullanılan kuşak detayıyla elbise havası oluşturulabilen tunikler bu sene oldukça fazla. Hem açık kadınların hem de tesettürlü olan kadınların ve gençlerin rahatlıkla tercih edebileceği modellerdir bunlar. Biraz bol ve rahat kesim sevenlerin hemen dikkatini çekeceğinden emin olunabilir. Bununla birlikte basit ama iyi düşünülmüş olan kuşak detayıyla sanki bir elbise giyilmiş havası da yaratılabilir. Renk alternatifleri olarak da; maviler, pembeler, yeşiller ve turuncular ilkbahar ve yaz mevsimleri için bol bol kullanılmış. Koyu renklerde ise; mor, bordo ve tabii ki vazgeçilmez siyah kullanılarak seçenekler çoğaltılmış.

 

Asimetrik kesim ile artık kusurlar ortadan kalkıyor!

 

Asimetrik kesim farklı tarzı olanlar için uygun diye düşünülse de aslında herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Sebebi ise, bazı vücut bölgelerinde fazlalığı olduğunu düşünenler için iyi bir kamuflaj olması ve aynı zamanda kısa boya sahip olanlar için de bu boy farkı görüntüsünü azaltmış olmasıdır. Bu sayede hem hareketli bir yapıda tuniğe hem de rahatsız olunan kusurların tamamen ortadan kalktığı bir giyim tarzına sahip olmak mümkündür. Asimetrik kesim tuniklerde yine hem açık hem de tesettürlü kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen bir kesimdir. Vücuda tam oturmadığından ve özellikle kusurları kapatabilme özelliğine sahip yapısından dolayı kombinlere mükemmel uyum sağlayacaktır. Sezonun trend renkleri olan yeşil, pembe, turuncu bu tunik modellerinde de bolca kullanılmıştır. Renklerle birlikte çiçek desenleri ve motifleride detay olarak farklı bir hava katmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir