Tunik Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Tunikler son zamanlar da herkesin beğenisi kazanan bir kıyafet türü haline gelmiştir. Uzun tunik modelleri vücut hatlarını beğenmeyen insanların hatlarını belli etmemesine yardımcı olmaktadır.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 

           Uzun tunik modelleri daha çok kapalı bayanlar tercih etmektedir. Ancak kapalı bayanların yanı sıra açık bayanlar da uzun tunik modelleri giymektedirler. Tunikleri en rahat kombin edeceğiniz kıyafet pantolonlardır. Bu kombini yaparken dikkat etmeniz gereken ise pantolon paçalarınız olacaktır. Eğer giydiğiniz tunik üzerinize oturmuyorsa bol paça pantolonlardan uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü bol pantolon giyerseniz eğermiş sizi olduğunuzdan daha da yapılı ve kilolu gösterecektir. Bol paça pantolonların yerine dar kalıp pantolon giymeniz sizin için en doğru karar olacaktır. Daha zarif ve daha zayıf gösterecektir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise tuniğinizin ve pantolonunuzun kumaşıdır. Saten tunik kumaşının altına tunik renginize uygun bir şık pantolon seçmelisiniz. Saten bir kumaşı kotla kombinlemeniz uygun olmayacaktır. Ancak kot pantolonları triko kazaklarla veya spor gömleklerle kombinlemeniz uygun olacaktır.

 

En zor kombinlenen parçalardan birisi ise eteklerdir. En büyük hatalar etek ve tunikleri kombinlerken yapılır. Bir tuniği etekle kombinlemek istiyorsanız, giyeceğiniz tuniğin boyunu çok iyi ayarlamanız gerekiyor. En önemli noktanın tunik boyu olduğunu unutmamak gerekir. Kalçanın hafif üzerin de kalan tunikler, etekler için en uygun boydur. Mesela sert kumaşlı tuniği önünden bir yırtmaç ve uzun etekle giyebilirsiniz. Veya bir süre önce çok moda olan önü kısa arkası ise uzun tunikleri eteklerinizle kombinleyebilirsiniz. Bu gibi kombinleriniz de spor seçimlerden uzak durmanız da fayda vardır. Spor kıyafetler yerine klasik modelde ki kıyafetler çok daha başarılı sonuçlar verecektir. Onun için dikkat etmeniz gereken tuniğinizin altına giydiğiniz etek veya pantolonun kumaşıdır. Unutmamak gerekir ki tuniklere en çok yakışan şey takılardır. Mutlaka tuniğinize göre seçeceğiniz takılar da değişkenlik gösteriyor. İddialı bir tuniğe veya dantel detaylı gibi modellerde aksesuarı en az seviyede tutarak tuniğin modelini göstermesine izin vermeniz en doğru seçim olacaktır. Daha sade ve düz modeller de ise uzun kolyeler, renkli taşlar gibi takıları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir