Triko Tunik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür giyim tarzını benimsemiş hanımefendiler için tunik vazgeçilmez bir parçadır. Pantolon üzerine giyilen düğmeli ya da fermuarlı tunikler, tarz yaratmada bayanlarımızın en büyük yardımcısıdır. Kumaş kalitesine göre farklı renk ve kesimlerde tunikler piyasada mevcuttur. Pamuklu, pol-viskon ya da triko tunik modelleri, kalitesine göre farklı fiyatlarda satışa sunulmuştur. Öte yandan tesettür giyinen hanımefendiler için özel ölçülerde ya da büyük beden ihtiyacı için tuniklere ulaşım daha da kolaylaşmıştır. Kış aylarında ise triko tuniklerin tercih edildiği görülmektedir. Triko tunik seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

 

Triko Tunik Seçerken Dikkat Edin

 

Tunikler, pantolon tercih eden tesettürlü bayanlar için vazgeçilmez bir parçadır. Özellikle günümüzde artan tunik çeşitliliği, hanımların işini daha da kolaylaştırmış ve bir seçim özgürlüğü getirmiştir. Kış aylarında ise triko tunik tercihi, soğuk havalarda tercih edilebilecek en iyi seçimdir. Yalnız triko kumaşların seçiminde bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Rastgele alınan triko tunikler, umulan faydayı sağlayamadan çöp olabilmektedir.

 

Triko kumaşlar, tüylü ipliklerle dokunan ve genel olarak pamuk içerikli olan örme ürünlerdir. Triko tunikler de örme tekniği kullanılarak oluşturulur. Bu tarz elbiselerin seçiminde şunlara dikkat etmek gerekir;

 

-Öncelikle kullanılan kumaşın kalitesi önemlidir.

-İlmek sıklığı triko tunik seçiminde ayrıca önemlidir. İç gösteren ürünler, tesettürlü hanımlar tarafından zaten tercih edilmemektedir.

-Pamuk ya da yün içerikli ipliklerle dokunmuş olan modelleri tercih etmeniz, kış aylarında soğuklardan daha az etkilenmenizi sağlayacaktır.

-Yıkama sonrası çok fazla kendini salan ürünler genel olarak kalitesizdir, ürünü almadan önce test etme imkanınız olmayacağından belirli bir fiyat segmentinin altını tercih etmeyin.

-Her kıyafette olduğu gibi, triko tuniklerde de gerek boyasında gerekse kumaşında kimyasal madde kullanılmamış olması gerekmektedir.

 

2017 Yılında Moda Triko Tunik Renkleri Nelerdir?

 

Tunik çeşitliliği her geçen gün daha da artmaktadır. Gelişen sanayi sektörüyle seri üretimin başlaması, bu çeşitliliğin artmasının tek sebebidir. Ayrıca tesettür giyimin yeni bir sektör doğurduğu da tartışılmaz bir gerçekliktir. 2017 yılında triko tuniklerde sık dokunmuş, farklı renkleri bir arada ve birbirine karıştırmadan barındırabilen ve genel olarak pamuk-yün karışımı kumaşlardan üretilmiş modeller modadır. Sade renklerde ise vazgeçilemeyen siyah ve kırmızının yanısıra; yeşil-siyah, mavi-gri, sarı-siyah ya da düz beyaz renkler oldukça tercih edilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir