Triko Rahatlığında Tunikleri Denediniz Mi?

Trikonun rahatlığı her dönem çokça tercih edilmesine sebep olmuştur. Günlük kullanımdaki rahatlığı, renk renk seçenekleri ile birçok ürün ve modelde triko kullanılmaktadır. 2017 yılı moda trendlerinde de sık sık görülen triko, tesettür giyimde de triko tunik seçenekleri ile vitrinlerde yerini alıyor. Kumaş yapısı itibariyle daha çok kış ürünü gibi görünse de, ince trikolar, akrilik trikolar sayesinde yazında tercih edilebilir hale gelmiştir.

 

Güncel Triko Tunik Modelleri Hangileri?

 

Bu yıl triko tuniklerde her renk seçeneği mevcut. Üstelik model olarak hem günlük rahat, cepli, salaş triko tunikler mevcut, hem de elbise modelinde, dar, klasik tasarımlar da bulunuyor. Yine triko tuniklerde bu yıl için kullanımdaki püf noktaları şu şekildedir: Bu yıl için daha revaçta olan triko tunik renkleri; hardal, bej, bordo, haki, lacivert, sarı tonlarıdır. Düz renkli triko tunik kullanımında uzun kolyeler, beli ince gösterebilecek ince kemeler şık aksesuarlar olabilmektedir.

Yine bu yıl panço şeklinde görünen triko tunik modelleri, göbek kısmındaki cepler, kapüşon başlık ve demir zımbalar ile daha salaş kullanıma uygundur.

 

Renk seçeneğinin bol olmasının yanında, ekose modelleri de oldukça kullanışlıdır. Özellikle büyük ekoseli triko tunikler, kot pantolonlar ile kullanılarak bütünlük sağlanabilir. Bu senede güncel modeller arasında asimetrik kesimli triko tunikler bulunmaktadır. Üzerinde büyük desenler bulunan tuniklerden ziyade, tek renk olan örgü modeli belirgin şekilde görülen trikolar tercih edilmektedir. Hatta belirli sıralar halinde saç örgüsü modelinde üretilmiş trikolar, vintage görüntüsü ile kombinlerin önemli ürünü haline gelmiştir.

 

Triko Tunikleri Her mevsim Kullanmak Mümkün Mü?

 

İsim olarak dahi kışı andıran triko için %65 ve üstü akrilik karışımı ile yün oranı azaltılarak yazlık ince trikolar elde edilebilmektedir. Bu sayede triko tunik gibi ürünler her mevsim tercih edilebilir hale gelmiştir. Dokunuş olarak da daha ince hissedeceğiniz akrilik trikolar, rahat fakat terleme yapabilen ürünlerdir. Kullanım için bu özelliğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun dışında diğer mevsimlerde çok rahat tercih edebilirsiniz, hatta içine dik yaka gömlek kombinleri yaparak hem daha sıcak tutmasını sağlayabilir, hem de dışardan şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir