Tesettürlü Elbiseler Takım Mıdır?

Günümüzde yanlış anlaşılan en önemli konulardan biri, tesettürdür. Yırtık kot, tayt veya mini etek üzerine başörtüsü giymek, tesettür değildir. Tesettür modasında sergilenen ürünlerde, başörtüsü, ferace, pardesü, kap ve kaban, takım olarak satılmaktadır. Tesettürün ruhuna uygun olan bu takımlar, uygun fiyat avantajları ile satılmaktadır.

 

Başörtüsü Başrolde

 

Tesettür giyim modasında, başörtüsü, bütün modellerle takım olacak şekilde özel renk ve tasarımlarla üretilmektedir. Transparan ve dekolte özellikleri barındırmayan tesettür giyim modellerinde, derin yırtmaçlar veya göğsü ortaya çıkaracak modeller, bulunmaz. Pardesü, ferace ve abiye çeşitlerinde, eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücudun, uygun şekilde kapatılması hedeflenmektedir. Başörtüsü ile uyumlu bir şekilde üretilen bu modellerde, renk ve desen seçenekleri, başörtüsünün renk ve desen seçenekleriyle uyumludur.

 

Görsel Olarak En Uygunu

 

Bu gün için başörtüsünün altına, mini etek, hatları belli eden tayt veya yırtık kot giymek, çok abestir. Tesettür giyimin binlerce yıllık geçmişi ve değişmeyen kriterleri vardır. Bu kriterlere göre, kültürümüze uygun tesettür giyim seçeneklerini tercih etmeliyiz. Özellikle dışarı giyim modellerinde, kaban, kap ve pardesü, başörtüsü ile takım olacak şekilde giyilmektedir. Şal çeşitleri de aynı şekilde, başörtüsünün görevini görmektedir.

 

Tesettürlü kıyafetleri satın alırken, takım şeklinde uyumlu olmasına özen göstermek gerekir. Mesela, tunik kıyafetlerin altına tesettürlü pantolon çeşitleri giyilir. Tesettürlü abiye ve feracelerde, göğüs kısım kapalıdır ve hatlar belli değildir. Bu özellikleriyle, tesettür giyimde, istediğiniz şık ve zarif modelleri tercih edebilirsiniz. Osmanlı dedelerimizden miras kalan tesettür modası, yeni renk ve tasarım çeşitleriyle, yeniden büyük bir ilgi ile karşılanmaya başladı.

 

Yeni Takımlar Sizleri Bekliyor

 

Günümüzün en önemli hususlarından biri olan tesettür giyim modelleri, her yıl yenilenmektedir. Başörtüsü ile takım olarak üretilen bu modellerde, yeni renkler ve yeni modeller, tesettür severlerin büyük ilgisi ile karşılanmaktadır. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan ve öz değerlerimiz içerisinde olan tesettür giyim modelleri, başörtüsü modelleriyle ayrılmaz bir bütündür. Başörtüsü de, tesettürü tamamlayan kap, kaban, kombin, ferace, abiye ve benzeri tesettürlü modellerle bütünlük oluşturmaktadır. Sonuç olarak, tesettür modelleri takım anlayışı ile üretilmektedir.

Kaynak: www.tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir