Tesettürde İkili Takım Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?


            Tesettür giyim geçmiş dönemlere göre çok daha fazla gelişmiş durumdadır. Bu gelişmişlik seçenekleri birçok farklı tesettür giyim çeşidiyle beraber alanında öncü modacıları da ortaya çıkarmıştır. Tesettür elbisenin bu kadar gelişmesiyle, farklı tesettür ikili takımı kombinasyonlarının da oluşturulması anlamına gelmektedir.

            Fakat buna rağmen kadınların en çok zorlandıkları konuların başında kombin oluşturmak geliyor. Bu kombinasyonlar oluşturulurken genelde kararsızlıklar yaşanıyor. Peki tesettür ikili takım oluştururken nelere dikkat edilmeli? Hangi konularda daha çok özen gösterilmeli?

 1- Tesettür Giyimde En Önemli Konu Renk Seçimi

            Tesettür kombininde çok zorlanan konuların başında renk seçimleri geliyor. Renk seçimi yaparken de özellikle hangi renklerin birbiriyle uyumlu olduklarına bakılması gerekiyor. Hem farklı bir tarz oluşturmak hem de şık görünümün ana kuralı da kombinasyonlarda yapılacak olan renk seçimidir.

            Renk seçimi yapıldıktan sonra gömlek, tunik, etek, pantolon seçimi de buna göre yapılabilir. Bunların birbiriyle tam uyumlu olması için eşarp ve ayakkabı seçiminde de renklerin birbirleriyle zıt olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

 2- Tunikler Ne Kadar Önemli

            Tesettür giyimin en çok tercih edilen elbisesi şüphesiz tuniklerdir. Tunikler, neredeyse tüm tesettür elbiseleriyle kombinasyon yapılabilmesinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Fakat her elbiseyle tercih edilebilecek olan tuniklerin renkleri, uzunlukları da elbette önemlidir.

            Diğer giysilerle renk bakımından uyum içerisinde olması, uzunluk ve kısalık açısından da diğerleriyle zıt olmaması önemlidir. Örneğin uzun bir tunik ile uzun bir eteğin tercihi fazla kilolu görünüme sebep olabilir. Bu yüzden tuniklerin uzun olması durumunda, eteklerin daha ideal boyutta tercihi gerekir.

 3- Pantolon Seçiminin Önemi Nedir

            Tesettür elbise seçiminde bir diğer önem arz eden elbiseler pantolonlardır. Özellikle tesettür giyiminde uzun ve geniş paçalı pantolonlar tercih edilmektedir. Ayrıca tuniklerle olan mükemmel uyumu da tesettür pantolonlarını özel kılıyor. Bunların haricinde tesettür ikili takım oluşturmak için tercih edilen pantolonlar gömleklerle de beraber tercih edilebilir.

            Fakat özellikle tesettür ikili takım oluştururken pantolonun dar olmamasına dikkat edilmeli ve üzerinde tercih edilen tunik ya da gömleğin uzunluğuna önem verilmelidir. Eğer bu uyum sağlanamazsa tesettür kombinasyonu görünüm olarak kötü olabilir.

Birbirinden çeşitli modellerde tesettür ikili takımları www.tesetturpazari.com/tesettur-ikili-takim adresinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir