Tesettür Tuniklerinin Trendlerini Öğrenmeyen Kaldı Mı?

Tesettür modası herkesin dikkatini çekiyor

 

Günümüzde tesettür giyim tarzı oldukça farklılaşmıştır. Bunun sebebi ise özellikle genç kesimdir. Çünkü genç tesettürlü kızlar klasik olan bir tarzı benimsemek istemiyorlar ve hayatın koşturmacası içerisinde daha rahat olabilecekleri kıyafetleri ve modelleri tercih ediyorlar. İşte bu rahat kıyafetlerin başında da tesettür tunik modelleri gelmektedir. O zaman herkesin merak ettiği trend olan tesettür tunik modelleri hakkında bilgilere yer verelim.

 

Elbise tarzına sahip tunik modelleri

 

Oldukça rahat ve geniş kalıplara sahip olan elbise modeli tesettür tunik modelleri kesinlikle kurtarıcı özelliğindedir. Nedenine gelince, birçok kadın vücudundaki bel ve basen bölgelerinden genellikle hoşnut değildir. Bu bölgelerin kusurlarının örtülebilmesi için de neredeyse her yöntemi denemektedirler. Bu yüzden bu tunik modelleri geniş ve rahat kalıpları ile bu bölgelerin kolaylıkla kamufle edilmesini sağlar. Ayrıca beldeki kuşak detayıyla istendiği zaman farklı bir hava katılabilmektedir.

 

Asimetrik tarz tunik modelleri

 

Asimetrik kesimli tunik modelleri de kesinlikle hem açık hem kapalı kadınların tercihi olan modellerdendir. Boy farkından dolayı şikayetçi olanlar ya da kilolarından rahatsız olanlar için parçalı bir görüntü elde edilen bu modelle kolayca çözüm sağlanabilmektedir. Herkesin zevkine ve bütçesine uygun tunik modelleri bulmak mümkündür. Çünkü havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tunik modelleri vitrinlerdeki yerlerini almaya başladılar. İster cadde mağazaları ister alışveriş merkezlerindeki mağazalar gezilmek istensin her zevke hitap eden bir ürün mutlaka bulunacaktır. Aynı zamanda ünlü markaların tasarımcıları da kreasyonlarında muhakkak ön planda olan kesimlere sahip tunik modellerine yer vermişlerdir. Fiyatlar biraz daha pahalı olabilir ama tamamen tercih meselesidir. Ayrıca ister asimetrik kesimli ister elbise modeli olsun bütün tunik modelleri için renkler aynı kullanılmış. Ağırlıklı olarak yaz aylarında; pembe, turuncu, sarı, yeşilin açık tonları ve bu renkler üzerine uygulanmış çiçek motifleri sıkça görülecektir. Bazı kumaşlarda ise çiçek desenlerinin genele hakim olmasıyla daha da canlı bir görüntü elde edilmektedir. Canlı ve hareketli tarzı sevenler için kaçırmak istemeyecekleri modeller olacaklar. İşte bu yüzden tüm mağazaların vitrinlerinin cıvıl cıvıl görüntüsü karşısında kimse şaşırmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir