Tesettür Tuniklerde Moda Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Sıcak yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde tunik, hem rahat kullanımı hem de şık görünümüyle daha çok tercih edilmektedir.

 

Tesettür Tunik Modellerinde Hangi Modeller Moda?

 

2017 ilkbahar yaz kreasyonunda tunik modellerinde Jean model tunikler göze çarpmakta. Rahat görünümü ve günlük kullanımdaki şıklığıyla tercih edilmektedir. Tesettür tunik modellerinde şifon dökümlü kumaşlarda dikkat çekmektedir. Dantel ve çiçek işlemeli detaylarıyla ilkbahar ve yaz aylarını yansıtan tunik kombinleri bu yıl göz alıcı görünüyor.

 

Tunik modelleri nasıl kombinlenir?

 

Günlük ve akşam her zaman kolaylıkla kullanabilir olan tesettür tunik modelleri kombinlenirken dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar kumaşın cinsi ve renkler. Her ne kadar zıt renk kombinleri moda olsa da doğru renkleri seçmek çok önemlidir. dikkat çeken nokta tunik olacağı için pantolon renginin seçimini tamamlayıcı renkler olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin kot rengi bir tunik beyaz ya da bej renk pantolon ile tercih edilebilir. Baharı yansıtan pudra ve somon renkler tercih edildiğinde, bej tonlarında pantolon tamamlayıcı olacaktır. Zarif bir görünüm için yine bej tonlarında baş örtüsü kullanmak yerinde olacaktır. Fakat tunik ve pantolon renk seçiminde benzer ve açık renk kullanıldığında baş örtüsünde daha koyu renk tercih edilebilir. Şifon kumaşlı tunik kombininde kumaş pantolon kullanmak daha yerinde olacaktır. Keten ve şile bezi tercih ediliyorsa jean pantolon ile kombin yapılmalıdır. Omuzlardan aşağı salaş bol gelen tunik kullanıldığında boru paça pantolon ile kombinlenmesi daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Belde oturan bir tunik modeli kullanılıyorsa boru paça ya da dar paça pantolonda kullanılabilir.

 

Tunik kombinlerinde aksesuar kullanımı nasıl olmalıdır?

 

Tunik kombinlenirken dikkat edilmesi gereken tunik modelinizdeki detaylardır. Tunik yakadan uca kadar düğmeleri olan bir tunikse kolye kullanmak pek yerinde olmayacaktır. Yaka ve omuzlarda çeşitli desenlerin olması yine takacağınız kolyeyi fazla gösterecektir. Kolla ve etek uçlarında desen olması, desenin miktarına göre kolye takılmasına engel değildir. Düz renk, desensiz tuniklerde bebe yaka, hakim yaka, bisiklet yaka gibi modellerde kolye rahatlıkla kullanılabilir. Yaka detaylı tuniklerde yüzük ya da bileklik kullanımı daha yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir