Tesettür Tunik Nasıl Kombinlenebilir?

Tesettur giyim tunik ile son derece şık bir görünüm yakalamak mümkün. Ancak istenen şıklığa kavuşmak için doğru kombin yapılması önemlidir. Tesettur giyim tunik kombinlemede uyumu yakaladığınızda son derece şık ve göz kamaştırıcı giyim tarzına kavuşmanız hiç de sandığınız kadar zor olmaz. Tesettur giyim tunik sadece şıklık için kullanılan bir giyim parçası değildir elbette. Giyim rahatlığı açısından da tesettürlü bayanların en vazgeçilmezleri arasında olan giyim parçalarından biri olma özelliğine de sahiptir. Tesettür tunikler kesim olarak dökümlü bir model oluştururlar. Dökümlü olan üstlerin kombinleme kuralları, tesettür kombinler içinde geçerlilik arz etmektedir.

 

Tesettür Tunikler Hangi Parçalarla Kombinlenebilir?

 

Tesettür tunikleri, dar paça pantolanlarla kombinleyin. Bol formlu olan tesettür tunikler, beden hatlarını kapatan stillerini dar paça pantolonlarla kombinlemek son derece doğru bir tercih olur. Bol kesim tunikler, bol paça pantolonlarla kombinlendiği takdirde kişiyi olduğunda daha kilolu gösterir. Diğer yandan bol kesim ve uzun tesettür tuniklerin, çan veya A kesim uzun etekler giyilerek kombinlenmesi son derece yanlış bir tercihtir. Çünkü bu tarz bir giyim kişiyi olduğundan çok daha iri yarı bir görünüme büründürmekle birlikte daha yaşlı gösterir. Ancak Uzun Çan stilinde ve ya A kesim olan etekleri, normal giyimde basenleri örten ve çok uzun olmayan, bedenin üzerinde hareketli bir duruş sergileyen model tuniklerle kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

 

Desenli ve ya Renkli Tesettür Tunikleri Sade Pantolonlarla Nasıl Kombinnir?

 

Form olarak geniş olan renkli tunikler hareketli bir duruş oluştururlar. Açık ve pastel renkli tunikleri, koyun renkteki pantolonlarla yatıştırmak çok iyi olacaktır. Koyu renkli tunikler üzerinde canlılık yaratmak için ise açık renkli pantolon giymek iyi bir uyum yaratacaktır. Desenli tunik giyilirken kesinlikle canlı renk pantolonlarla kombinlemeyi tercih etmemek gerekir. Diğer yandan pantolon ve tunik renk uyumu, birbirine yakın olan tonların kombinlenmesi son derece doğru bir tercih olabilmektedir.

 

Belden Kemerli Tunik Modellerini Topuklu Ayakkabılarla Kombinlenir Mi?

 

Belden kemerli tunik modelleri, tesettür giyimde çok özel bir yeri vardır. Vücudu formda gösteren bir duruş sergilerler. Basen bölgesinde bulunan yağları kapatan kemer detaylı tunikler, topuklu ayakkabılarla kombinlendiklerinde mükemmel bir şıklık ortaya koyarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir