Tesettür Tunik Modelleri Ve Aksesuarları Nelerdir?

Tesettür Tunik Nedir?

 

           Tesettür tunik pantolon veya etek üstüne dizlere kadar uzanan bir üst giyim türüdür. Tunik, tesettür giyim modasında muhafazakar olan bayanların tercih ettiği kıyafet türlerinden yalnızca birisidir. Tunik ilk olarak her sezona göre hazırlanır ve tasarlanır.

 

Tesettür Tunik Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tunik alırken ilk olarak dikim şekline bakılmalıdır. Dar kesim biçiminde dikilen dikim türlerinde bayanların vücut ölçülerini iyi bir şekilde bilmeleri gerekmektedir. Çünkü dar ölçülü tunikler, kişiyi hem sıkar ve de rahat bir şekilde hareket etmelerini önler. Tunik alırken, kişi ürünü üstünde deneyerek ve rahat hareket edip etmediğini test ederek, vücut yapılarına uygun olan tesettür tunik modelleri tercih edilmelidir. Özellikle fazla kilosu olan bayanlar tunik satın alırken rahat hareket edebileceği ve de vücut yapılarında bulunan fazlalıkları ortaya çıkarmayacak tarzda modellerini tercih etmelidirler.

 

Tunik Modelleri ve Aksesuarları

 

Tunik giyen birine en çok altında dar paçalı ve kumaş pantolonlar yakışmaktadır. Başörtüsü olarak şal tercih edilir ama eşarp ile de kombinlenmektedir. Yüzlerce değişken modelleri ve tasarımlarıyla her bir zevke hitap eden tunik modelleri bayanların giyim tarzına ve estetiğine bağlı olarak alımlı ve çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Giyime, şıklığa ve alıma önem veren bayanlar, günlük hayatlarında veya özel günlerinde çeşitli farklı aksesuarlar ile kombinlediklerinde, tunik, onlara ayrı bir zarafet kazandırıyorlar. Tunik modellerinde en çok seçilen modeller dantelli olan tunik modelleridir. Daha sonra ise çizgili ve desenli modeller de en çok tercih edilen tunik modelleri arasında yerini alınmıştır. Bunun yanında bazı tuniklerde olan fermuar detayları, giyen kişiye ayrı bir zarafet katmaktadır.

 

           Tesettür tunik modellerinde renk olarak yaz mevsiminin canlılığını bayanlar içlerinde hissetsinler diye birbirinden farklı, değişik, cıvıl cıvıl modeller ve de renkler tasarlanmıştır. Tunik modellerinde tercih edilen renkler genellikle hardal sarısı, lacivert, siyah, kırmızı, yeşil tonları, bordo, mor ve vim renkleri, pembe tonları gibi dikkat çekici renklerdir. Aksesuar olarak ise bel kısmında altın sarısından oluşan kemer veya tüllerinde fermuar detay ya da kol veya yaka bölgelerinde dantel tül detaylar tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir