Tesettür Giyimde Tesettür Tunik Modelleri Seçimi

tesettür tunik modelleri2017 yılı için tesettür tunik modasında son derece şık ve alımlı modeller boy gösteriyor. Şimdiden vitrinlerde yerini alan tesettür tunik modelleri tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasındadır.

Tesettür Giyimde Tunik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tuniğin kesim tarzının vücut tipine uygun olması önemlidir. Biliniyor ki tesettür giyim tüm vücut hatlarını kapatan ve bu hatları belli etmeyen bir giyimdir. Bu yüzden seçilecek olan tunik kesiminin de bu amaca uygun olması gerekiyor. Tercih edilecek kumaşın da ince olmaması ve vücut iç hatlarını belli etmemesi ayrı bir husustur. Kumaş seçiminde özellikle yaz ayı için cildi tahriş etmeyecek kumaşlar seçilmelidir. Tesettür tunik modelleri seçilirken yaka kesimine de dikkat edilerek alınması önemlidir.

Tesettür Tunik Modellerinde En Çok Tercih Edilen Renkler ve Modeller Nelerdir?

Tesettürlü hanımların en çok tercih ettiği tunik modelleri arasında volan kollu tunikler, düğmeli tunikler, kolye detaylı tunikler, çizgili tunikler, büzgülü tunikler, lazer kesim tunikler, asimetrik kesimde olan tunikler, püskül aksesuarlı tunikler ve arkası daha uzun olan tunikler bulunuyor. Bazı faktörlerin de tesettür tunik modelleri seçimlerinde etkili olduğu görülüyor. Bunlar; yaş, kilo, boy, yaşanılan yer, giyilecek gibi etkenlerdir. En çok tercih edilen tesettür tunik renkleri ise genellikle canlı renklerdir. Genç kitlenin daha çok tercih ettiği bu renkler arasında fuşya, saks mavisi, buz mavisi, asker yeşili bulunuyor. Orta yaş ve üstünün renk tercihleri daha koyu tonlardan yana oluyor.

Tesettürde Tunik Modellerinin Tercih Edilmesinin Sebepleri Nelerdir?

Tesettürlü hanımlar giydikleri kıyafetler ile tüm vücut hatlarını kapatmaları gerekir. Kısa kazaklar veya bluz ile bu durumu gerçekleştiremezler. Bu durumda devreye tesettür tunik modelleri giriyor. Giyen kişinin içinde oldukça rahat hareket etmesini sağlayan bu giyim modelleri, hem günlük hem de özel davetler için kullanılabiliyor. Günlük giyim için alınmış olan bir tunik, uyumlu bir eşarp veya şal ile kombin yapıldığı takdirde oldukça şık bir görünüm yaratır. Bu modeller özel davetlerde, toplantılarda, düğünde ve mezuniyetler de daha çok rahat olduğu ve şık göründüğü için tercih ediliyor. Özel geceler için ayrı olarak hazırlanmış olan taş işlemeli, pullu ve desenli tunikler de bulunuyor. Giyimi, kombini ve rahatlığı ile tesettürlü hanımların dolaplarının olmazsa olmazlarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir