Tesettür Tunik Alırken Nelere Dikkat Edilir?

 

Tunik modelleri tesettürlü kadınların sıklıkla tercih ettiği bir tesettür ürünü olmaktadır. Hem rahatlık hem de şıklık sağladığından dolayı her kesim tarafından rahatlıkla giyilebilmektedir. Özellikle tesettürlü kadınlar için pantolon ve tunik ikilisi en çok tercih edilen tesettür giyim ürünlerinden olan kombinlerdendir. Birçok renk ve desen seçeneğine sahip olan tesettür tunik modelleri, tesettürlü kadınlara birçok seçenek sunmaktadır. Bundan dolayı tunik seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

 

Tunik Kumaşları

 

Genellikle rahatlığı ile bilinen tunik modelleri, mevsim şartlarına uygun olarak her hava durumuna uygun kumaşlarda üretilmektedir. Sadece tesettürlü kadınların değil her kesimden kadının tercih ettiği tunikler gün geçtikçe daha da çeşitlenmektedir. Özellikle ilkbaharın yaşandığı bugünlerde, yavaş yavaş sıcak havaların gelmesi ile tesettür tunik modellerinde şifon tarzı tunikler tercih edilmelidir. Baharın heyecanına ayak uyduracak canlı renkler seçilebilirken, öte yandan klasik seven kadınlar içinde sade ve klasik modeller seçilebilir. Bunun yanı sıra, bahar yağmurlarının da getirdiği serinliğe karşı soğuktan etkilenmemek adına kadife kumaş tunikler tercih edilebilir.

 

Klasik Tarz

 

Giyim tarzı klasik olan tesettürlü kadınların, hem rahatlık hem de zariflik olarak tercih edebilecekleri en iyi ürün tunik modelleri olmaktadır. Özellikle üzerinde taş işleme ve pilise incelikleri ile klasik stile yeni bir görünüm kazandırılmıştır. Bu klasik tarz tunikler sosyal ortamda tercih edilebilirken, aynı zamanda iş yerinde, toplantı gibi resmi yerlerde de tercih edilebilir. Bu anlamda klasik seven kadınların tunik tercihlerinde dikkat etmesi gereken bir nokta da tarzına uygun tunik seçmesi olacaktır.

 

Spor Rahatlığı

 

Spor bir tesettür denince akla ilk olarak tunik gelmektedir. Her geçen gün kendisini güncelleyen tesettür dünyası, spor tunik modellerinde de yenilikler yapmaktadır. Spor tarz tesettür tunikler ile uyum sağlamak oldukça kolaydır. Atına geniş paça pantolon ya da dar bir etek ile çok rahat kombinlenmektedir. Farklı bir hava yakalanması adına, tesettür tunik modelleri üzerine sembol, şekil baskıları yaparak, tesettür tuniği giyen kişinin ruh halini de yansıtmayı sağlamışlardır. Spor bir tarz sevenler için birçok model barındıran tunik modelleri, seçilirken, kişinin ruhuna uygun modellerde seçilmelidir.

 

Renk Çeşitliliği

 

Tunik modellerinde renk seçimi için, bir renk ismi vermek çok doğru olmamaktadır. Her kadının zevkleri ve renkleri farklı olduğundan herkesin seveceği renklerde farklılık göstermektedir. Bundan dolayı renk seçiminde ten rengine, şal ve ayakkabı uyumuna dikkat edilmelidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir