Tesettür Trendleri Nelerdir?

 

Tesettür modası son yıllarda hızla gelişmekte ve tarzına yeni modelleri hızla eklemektedir. Hal böyle olunca her yeni gün tesettür modası içinde yeni modelleri görmek mümkün oluyor. Tesettür modası tasarımcıları tesettürlü bayanların ihtiyaçlarını iyi sentezleyerek bu doğrultuda çok sayıda model tercihini onların önüne getirebiliyor. Eşarp ve şalların yanı sıra takım olarak modeller bulmakta mümkün. Ayrıca abiye tarzda da yenilikçi tasarımlar görülebiliyor. Bu yıl içerisinde ortaya dökülen çok sayıda gelinlik modeli de tesettürlü bayanların tercihini kazanıyor.

 

2017 Modası İçinde Renk Tercihi Nasıl Yapılmış?

 

           Tesettür modasında 2017 renk tercihleri genellikle canlı renkleri barındırıyor. Abiye modellerde de canlı renk tercih eden tasarımcılar sarının yanında lila rengini de çok sayıda tasarımında sergiliyor. Lila renkli abiye modellerinin birçoğunda zıt renk tüllerle süslemeler görülüyor. Ayrıca tesettür abiye modellerinde bu yıl içinde tütü etekleri görmekte mümkün oluyor. Özellikle balık tarzında elbiselerde kullanılan kabarık tütüler de yine elbisenin renginin dışında bir renk olarak tercih ediliyor. Abiyenin dışında günlük elbiselerde de canlı renkleri bulmak mümkün. Fakat günlük elbiselerin genellikle mat renklerle oluşturulduğunu bu yıl içinde sıklıkla görmek mümkün olmakta. Tunik modellerinde mavi ve tonları oldukça fazla kullanılabildi. Ve yine uyum yakalanırken mat renklerin zıtlıklarından da yararlanıldığını görmek mümkün olabiliyor. Aynı uyumu eşarp ve şal modellerinde de yakalamak isteyen tasarımcılar 2017 yılı içinde genellikle düz renk eşarpları tercih ettiler.

 

Tesettür Modası Aksesuarları Nelerdir?

 

Aksesuar tercihleri konusunda da tesettürlü bayanların çok sayıda tercihe sahip olduğunu görmek mümkün olmakta. Özellikle boğazın kapalı tutulduğu ve eşarbın yaka içine gizlendiği tunik ve ceket modellerinde uzun kolyeler kullanılması bu yıl sıkça tercih edildi. Aynı zamanda bronşlarla süslenen eşarpları da görmek mümkün olabilmekte. Tüm uyumlarda olduğu gibi tesettür giyim burada da uyum yakalamayı başardı ve özellikle bronş seçimlerinde büyük taşları eşarp renkleri ile uyumlu bronşları tercih etti. Ayrıca kısa kollu modeller için geliştirilen farklı kolluk modellerini de 2017 yılı içinde görmek mümkün. Özellikle İspanyol kolluk modelleri ile farklı tarzları bir araya getirmek mümkün olduğu 2017 yılında ispatlanmış oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir