Tesettür Kombinlerde Retro Stili Nasıl Uygulanır?

 

Tesettür giyimde stiller ve tarzlar sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Herkesin stili ve tarzı kendine özgüdür fakat bazı belli başlı moda akımları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de retro stilidir. Retro son dönemlerde tesettür kombin yapımında da sıklıkla karşılaşılır olmuştur. Birçok kadının farkında olmadan uyum sağladığı bu stil kişinin kombinlerine eski ve nostaljik bir hava katacaktır. Peki, tesettürde retro stili tam olarak nedir? Giyimde retro stili, geçmişte yani eski yıllarda kullanılan giyim ürünlerinin günümüz dünyasına uyarlanmış halidir.

 

Eskiden popüler olan desenlerin ya da modellerinin günümüzde yeniden kullanılabilir hale getirilmesi eski moda eserlerini sevenler için paha biçilemez bir fırsattır. Eskinin yaşatıldığı bu nostaljik akım tesettür giyimin son dönemlerdeki en popüler stillerinden bir tanesidir. Retro stili uygulamak tahmin edildiği kadar zor değildir. Bu sayede şık ve aynı zamanda farklı bir kombini görünümü elde edilmiş olacaktır.

 

Yüksek bel geniş kesim etekler

 

           Tesettür kombin yaparken retro esintilere de yer vermek isteyen kapalı kadınların en favori retro parçası yüksek bel eteklerdir. Bu eteklerin eski dönemlerden günümüze geldiği bilinen bir gerçektir. Hem yüksek bel hem de geniş kesim etekler eski filmlerde bile rastlanabilen detaylardandır. Bu eteklerin günümüzdeki tesettür bluzlarla ya da gömleklerle kombin yapılması uyumlu görünmesine yol açacak ve aynı zamanda retro stili için bir başlangıç olacaktı. Eteklerin günümüzde kullanılan üst giyim ürünleri ile yeni moda akımlarına uyarlanabilmesi mümkündür. Bu sebeple retro stil denince akla ilk olarak bu tarz etekler gelmektedir.

 

Retro desenli gömlekler ve beyaz gözlükler

 

Retro deseni yalnızca etekler için geçerli değildir. Gömleklerde de sıklıkla rastlanan retro esintiler tesettür kombin yapımında birçok kişinin karşısına çıkmaktadır. Bu tarz retro gömlekler genellikle desenlidir ve bu desenler günümüz desenlerinde olduğu gibi modern ve keskin hatlı değildir. Bu sebeple çok daha doğal ve eski görünen bu gömleklerin modern etekler ya da pantolonlar ile kombin yapılması ürünün günümüze uyum sağlamasını ve uyarlanmasını sağlayacaktır. Bu denli pratik bir şekilde kombin yapılan bu gömlekler beyaz çerçeveli retro stil gözlükler ile kombin yapıldığında çok daha şık ve stil görünecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir