Tesettür Kombinlerde Ceket Ve Elbise Uyumu Nasıl Yakalanır?

 

Ceketler ve elbiselerin ne denli uyumlu olduğu birçok tesettür kombinin de görülebilmektedir. Tesettür kombin yapımında sıklıkla bir araya getirilen bu iki önemli tesettür giyim ürünü birbiri ile son derece uyumludur. Bu tarz kombinlerin yalnızca günlük kullanım için yapıldığının düşünülmesi son derece yanlıştır. Ceket ve elbise uyumu her mekan ve ortam için idealdir. Özellikle iş yerlerde ve ofis yemeklerinde kullanılan bu tesettür kombin en özel günlerde bile tercih edilebilecek yapıdadır. Ceketler ve tesettür elbiseler çok farklı şekillerde kombin yapılabilmektedir. Bu kombinlerde kullanılacak aksesuarlarda büyük önem taşımaktadır. Tercih edilecek çanta, ayakkabı ya da eşarp kombinin giyileceği mekana ve ortama bağlı olarak belirlenmelidir. Ceket elbise kombinlerinde tüm bu detayların göz önüne alınması elde edilecek olan sonucun çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

 

Özel günler için ceket elbise kombinleri

 

Özel günler için yapılacak olan tesettür kombin seçimlerinde çok daha dikkatli olunması gerekecektir. Herkesin şıklığını konuşturduğu düğün ya da mezuniyet gibi özel günlerde şık görünmek ve diğer herkesten daha farklı olmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Bu durum ceket elbise tesettür kombinleri içinde geçerlidir. Özel günlerde yapılacak kombinde tesettür elbise ceket ile kombinlenecek ise bu iki parçadan yalnızca bir tanesi dikkat çekmelidir. Örneğin; elbise çiçek desenli ve renkliyse tercih edilecek olan ceket açık renk ve desensiz olmalıdır. Bunun yanı sıra tercih edilecek eşarplar ve ayakkabılarda son derece önemlidir. Özel günler için tercih edilecek ayakkabılar ufakta olsa bir topuğa sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra tercih edilecek eşarpta basit olmamalı ve sağlam bir kumaşa sahip olmalıdır. Bu doğrultuda bir kombin yapıldığında günün en şık kişisi olunması mümkündür.

 

Gündelik kullanım için ceket elbise kombinleri

 

Gündelik kullanım için yapılan elbise ve ceket tesettür kombin seçimlerinde sadeliğin ön plana çıkartılması çok daha doğru olacaktır. Bu tarz kombinlerde kullanılacak olan şalların pamuklu olmasında bir sakınca yoktur. Ayrıca topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu da bulunmamaktadır. Elbisenin düz görünmemesi ve biraz hareket kazanması için ceketlerin eklenmesi ile yapılan bu kombin, iş ve okul gibi ortamlar için idealdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir