Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

Kombin birbiri ile her yönden uyumlu olan 2, 3 ya da en fazla 4 giysi parçasının birlikte kullanılmasıdır. Bu parçalar kombinin kullanılacağı yere göre ve mevsim şartlarına göre değişebilmekle beraber ideal bir kombinde bir alt ve bir üst parça bununla beraber de eğer sonbahar ya da kış mevsimi ise bir dış parça, ilkbahar ya da yaz mevsimi ise bir aksesuar bulunmalıdır. Başörtüsü ya da ayakkabı çanta gibi ürünler kombin için uyumlu olarak ayrıca seçilmelidir. Tesettür kombin yapılırken sıkça kullanılan bir parça olan tunik ve kaplar hem yaz hem de kış mevsiminde kullanılabildiği için kombinlerin içinde de sıkça yer alır.

 

Özel Gün ve Davetler İçin Kombin Yapımı

 

Özel günlerde ve özel davetlerde herkes şık görünmek ve daha da önemlisi kendini yakışan parçaları taşımak ister. Bu günler için yapılacak kombinlerde ayakkabı, çanta, başörtüsü ve aksesuar uyumu da mutlaka düşünülmelidir. Özel bir düğün gecesinde kullanılmak üzere bir tesettür kombin yapılmak isteniyor ise işe ilk önce alt parçadan başlanabilir. Alt için seçilecek parçanın bir etek mi ya da geniş bir kiloş pantolon mu olacağı tamamı ile kombini taşıyacak olan kişinin zevki ile alakalı bir durumdur. BU parçaya karar verildikten sonra uygun kumaşta ve tarzda alt parçaya göre üst parça için daha kolay şekilde karar verilebilir.

 

Bu parçaların ayrı ayrı kullanımı da düşünülerek karar verilir ise daha sonra başka tesettür kombin fikirleri için de parçalar kullanılabilir. Ayakkabı ve çanta doku olarak birbiri ile uyumlu olmalı ve renk olarak da aynı rengin tonları olmalıdır. Başörtüsünde seçenek özel günler için desensiz düz renkten yana kullanılmalı ve eğer arzu ediliyorsa parlak ya da simli kumaştan hazırlanan şallar ile başörtüsü kullanılabilmektedir. Aksesuar kullanımında ise sadelik için yüzük ve bileklikler daha uygundur.

 

Kombinlerinizi Siz Belirleyin

 

Tesettür kombin yapmadan önce bu kombinin nerede kullanılacağına göre parçaların ayrı ayrı seçimi yapılmalıdır. Kombin fikirleriniz için internet üzerinden de kısa araştırmalar yaparak hem tarzınızı belirleyebilir hem de yeni fikirler ile çevrenize örnek olabilirsiniz.

Kaynak: www.tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir