Tesettür Kombini İçin İdeal Seçimler Hangileridir?

Tesettür Kıyafetler

 

Günümüzde tesettür kıyafetleri, eski dönemlere göre oldukça modern ve şık tarzlara sahip oluyorlar. Özellikle gençlerin rahat kıyafet stillerini tercih etmelerinden dolayı, fazlasıyla tesettür kıyafet modeli oluşturuluyor. Böylelikle hem seçenekler zenginleşiyor hem de her yaş grubundaki kadınlara hitap edilebiliyor. Modacıların tesettür giyim ile ilgili talepleri keşfetmesiyle, göz kamaştıran farklı stillerle de karşılaşmak mümkün olabiliyor. Kimi zaman iddialı renkler kullanılsa da, bazen sade ve gösterişsiz tasarımlarla tesettür kombin kıyafetleri odak noktası haline gelebiliyor. Peki, en fazla hangi tarz ya da stillerdeki kombinler tercih ediliyor? İşte yazının devamı bu soru için cevap niteliğinde oluyor.

 

Hangi tesettür kombinleri sık kullanılıyor?

 

Tesettür kıyafetlerindeki modellerin zenginleşmesiyle, kadınlar tarafından pek çok tarz oluşturulabiliyor ve kombin yapılabiliyor. Ancak en fazla tercih edilen kombin; kot pantolonların üzerine giyilen tunik bluzlar oluyor. Çünkü tek parça olan tunikler, kolayca giy çık şeklinde kullanılabiliyor. Genellikle gençlerin kot pantolon üzerine giydiği ve orta yaş grubundaki kadınların da kumaş pantolonlarla kullandığı bu stil, en sık kullanılan kombinasyon oluyor. Renk renk ve birçok desen alternatifiyle bulunabilen tunikler, hemen her kıyafetle uyum sağlayabiliyor. Bu da son derece pratik bir kombin yapma fırsatı sunuyor. Günümüzde gençlerin kıyafet konusunda biraz da salaş giyinmeyi sevdikleri göz önünde bulundurulursa, aslında tesettür kombin için çokta ideal bir seçim oluyor.

 

En ideal tesettür kombin renkleri hangileridir?

 

Renklerin, genellikle kişiyi ve o anki ruh halini yansıttığı söylenir. Bu yorumun gerçeği yansıtmadığı da söylenemez. Özellikle kış mevsiminde hemen herkesin koyu renklere büründüğü doğrudur. Yaz aylarında ise cıvıl cıvıl renkler kıyafetlere eşlik eder. İşte kombin yapılırken de aynı durum söz konusu oluyor. Yani yaz aylarında daha çok açık renkler ve renk tonlarıyla, kışın ise koyu renkler ve koyuya doğru devam eden renkler kullanılıyor. En ideal uyumun yakalandığı renkler ise; yine kıyafetlerine renk katmaktan vazgeçemeyenler için fuşya ve gri renklerinin kombinasyonu oluyor. Şöyle bir düşünüldüğünde, tesettür kombin için fuşya rengi bir tunik ve gri bir pantolon oldukça hoş bir görüntü oluşturabiliyor.

 

Kış için farklı bir renk kombin tercihi de petrol yeşili ve hardal rengiyle yapılabiliyor. Yaz ayları için de özellikle dikkat edilmesi gereken nokta ise, desenli bir tunik ya da bluz kullanıldığında, pantolon ve türban seçiminin mutlaka düz renklerden tercih edilmesi gerektiğidir. Yoksa ortaya çıkabilecek fazla desenli bir görüntü, gözleri yorabiliyor. Ayrıca açık renk tonlarına ağırlık verilmesi, aynı zamanda güneş ışınlarının da etkisini azaltabiliyor. En sık kullanılan renkler ise sarı ve yeşil kombini, pembe tonları ve mavi renkleriyle, beyaz, krem renklerinin kombinasyonları oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir