Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Kombini

 

Kombin yapmak çok basit bir olay gibi görünse de aslında zor olan ve en ince ayrıntılarına kadar düşünülmesi gereken bir konudur. Kombin yapmak özellikle de bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için çok fazla zaman kaybı demektir. Normal kıyafetlerde kombin yapmak da zordur ancak tesettür kombin yapmak daha zordur. Kombin, birbirinden tamamen bağımsız olan kıyafet ve aksesuarların uyum içinde olacak şekilde bir araya getirilmesi demektir. Seçilen kıyafetin hem eşarpla, hem ayakkabı ile hem çanta ile hem de aksesuarlar ile tam uyum içinde olması ile doğru kombin yapılmış demektir.

 

           Tesettür kombin diğer kıyafetlerin kombinlenmesine göre daha zordur. Bu nedenle bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Aşağıda anlatılmış olan tesettür kombinin de dikkat edilmesi gereken ayrıntılar, harfiyen uygulandığı zaman, en iyi ve en doğru kombin yapılmış olmaktadır.

 

Tesettür Kombinin De İpuçları

 

Tesettür kıyafetler giyilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kıyafetin kesinlikle dar olmamasıdır. Vücut hatlarını belli eden kıyafetler tesettür kombin yaparken pek hoş bir görüntü yaratmaz. Bunun yerine vücuda tam olarak oturmayan bol ve salaş kıyafetler daha şık durmaktadır. Tesettür altına dar giyilmemesi ilk püf noktadır.

 

Diğer bir detay ise şal ve eşarbın seçimidir. Çok fazla üzerinde durulmayan şal, tesettür kombinde en önemli noktalardan biridir. Kullanılan şal veya eşarbın hem kıyafet hem de ten rengi ile mutlaka uyumlu olması gerekmektedir. Bu anlamda açık ten rengine sahip bayanların mavi, lila ve mor renk şal ile eşarplar en doğru tercih olmaktadır. Buğday tenli bayanların ise tercihi ekru ve açık yeşil renkteki şal ve eşarpları tercih etmeleri doğru tercih olmaktadır. Esmer bayanlar ise pembe tonlarını tercih etmelidir. Eşarbın rengi, kişiyi canlı göstermesinin yanında kıyafeti ile de tam bir uyum içinde durmasını sağlamaktadır.

 

Kıyafet seçerken genel olarak 2 renk seçen kişiler, üçüncü bir rengi de kombinlerine eklemelidirler. Kullanılmış olan 2 renk pastel ve solgun renkler ise üçünü rengin kullanılması kombini daha canlı hale getirmektedir. Siyah ve grinin kullanıldığı bir kombinde kırmızı eşarp kombinin daha şık olmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir