Tesettür Kombin Oluştururken Yeni Trendler Nasıl Kullanılmalı?

 

Tesettür giyimin dünya standartlarını yakalaması ve tesettürlü kadınların modaya olan bağlılıklarının daha da artmasıyla birlikte tesettür giyim sektörü kadınların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünler hazırlamakta, tesettürlü kadınların günümüz trendlerini kendilerine özgü tarzlarıyla buluşturması sağlanmaktadır. Yeni trendlere sahip parçalar raflarda yerini alırken, çeşitli stil detayları ile trend unsurlarını ön plana çıkartabilir ve görüntünüzü modanın çizgisinde oluşturabilirsiniz.

 

– Aynı anda farklı trendleri uygulamak:

 

Moda dünyasında farklı trendler ve stiller defilelerde bir arada kullanılıyor. Ancak sokak giyiminde ne yazık ki bu trendleri bir arada kullanmak aykırı bir görünü oluşturmakta ve şık görünümden sizi uzaklaştırmaktadır. Bu yüzden tesettür kombin oluştururken en fazla iki trendi bir arada kullanmalı ve öne çıkan detaylara vurgu yaparak kombin oluşturmalısınız. Yeni moda trendlerine vurgu yapacak şekilde ön planda tutacağınız kombinlerde parçaların uyumu şıklığınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

 

– Hazır kombinlerden yardım almak:

 

Tesettür kombin yapmadan önce ufak bir araştırma yaparak hazır oluşturulmuş kombinlere bir göz atabilirsiniz. Hazır kombinler size stil ve şıklık detaylarına hakim olmanıza yardımcı olacaktır ve dolabınızdaki kıyafetleri de kullanarak stil sahibi bir kombin yapmanıza imkan tanıyacaktır. Hazır kombinlerde kullanılan renklerden kıyafet parçalarına kadar detaylı bir inceleme yapmak, farklı parçaları nasıl bir araya getirmeniz gerektiği konusunda yol gösterici olur.

 

– Renklere hakimiyet:

 

Tesettür kombin hazırlarken kadınların düştüğü en büyük hataların başında yanlış renk kullanımı gelmektedir. Sezonun trend renkleri konusunda bilgi sahibi olmak renkleri doğru kullanmanıza yardımcı olacağı gibi aynı zamanda trend bir görünümü de size getirecektir. Yanlış yapılan renk kombinasyonları ve sezonun trend olmayan renklerini kullanmak ne yazık ki demode görünmenize neden olacaktır. Doğru kumaşlar doğru renkler ile bir arada kullanıldığında oluşturduğunuz kombin tesettür şıklığını istediğiniz gibi ortaya çıkarmanızı sağlar. Kombinlerde kullanılan aksesuarlar ve renkleri de genel görüntünüz, kullandığınız trendler ve tarzınız ile uyum içinde olduğu zaman detaylara kadar baştan aşağı şık bir görüntüye sahip olursunuz. Her bir parçada özverili davranmak ve seçimlerde moda trendlerini kullanmak tarzınızı geliştirecek ve daha iyi kombinler yapmanızı sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir