Tesettür Kaplar Ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Moda, özellikle kadınların yakından takip ettiği çok önemli sektörlerden biridir. Bu sektör, kadınların giyim trendlerini belirlerken bununla birlikte, kadınların talep ve istekleri doğrultusunda da moda kendini dizayn edebilmektedir. Aslına bakılırsa tesettür modasının gelişimi de kadınların taleplerine göre gelişim göstermiştir. Tesettür stilistleri, tesettür ürünlerini ve modasını bu isteklere göre şekillendirmiş ve son yıllarda bu doğrultuda büyük bir değişim ve gelişim göstermiştir.

 

Tesettür Kapların Farkları

 

           Tesettür kap modelleri de muhafazakâr bir hayat tarzına sahip olup, hassasiyetleri doğrultusunda giyinmek isteyen genç neslin talepleri doğrultusunda üretilmiş bir üründür. Genç kızların olduğu kadar tesettür giyinen zarif hanımları daha estetik hale getiren tesettür kap, pardösü ile karıştırılıyor olsa da, diz hizasında biten dizaynı ile daha farklı ve şık bir üründür. İnce kumaşlardan imal edilen tesettür kaplar, daha çok dış mekânlarda ve sıcak havalarda tercih edildiğinden dolayı, daha parlak ve canlı renkler ve çağdaş stiller içermektedir.

 

Tesettür Kap Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Tüm kadınlar şık ve güzel görünmek istese de, kendi vücuduna uygun kıyafet seçimleri yapamayanlar bu konuda bazen başarısız kalabilmektedirler. Her kıyafet seçiminde olduğu gibi tesettür kap alırken de bazı hususlara dikkat edilirse, daha başarılı bir kombin sağlanabilecek ve kadınlar kendilerini daha rahat ve özgüvenli hissedebileceklerdir.

 

Öncelikle her kadın kendi vücudunu bilmeli ve buna uygun tesettür kap seçimi yapmalıdır. Bedene tam uyan kaplar, sizleri çok daha şık gösterecektir. Tesettür kaplarda bakılması gereken diğer bir husus da beden ölçüsü yanında kesiminin size yakışıp yakışmadığıdır. Dikim hatası veya defo olup olmadığı da kap seçiminde sizi üzebilecek ayrıntılardandır. Bir başka önemli konu da ürün kumaşının hava alan, fazla terletmeyen, sağlıklı ve doğal malzemelerden yapılmış olmasıdır.

 

Belki de en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri de, kişinin giyim tarzına ve özellikle de kıyafetlerinde tercih ettiği renklere uygun tesettür kap seçimidir. Daha çok kot ya da kumaş pantolon ile giyilen tesettür kaplarda, sevdiğiniz pantolon rengine uygun kombinasyonu sağlayacak tesettür kap almamanız halinde, şıklık ararken rüküş bir pozisyona düşülebilecektir. Bu da hiç istenmeyen bir durumdur.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir