Tesettür Kap Modelleri Nasıl Tasarlanıyor?

Tesettür Kap Modelleri Nasıl Tasarlanıyor?

 

Tesettür kap modelleri tasarlanırken genellikle tesettürlü bayanların günlük kullandıkları tarzlara ve renklere göre modellenmektedir. Ayrıca modelleme yapılırken genellikle kullanılmayan ve daha önce uygulanmamış modellerin tercih edildiği görülür. Bu şekilde tercih edilen özgün modellerde tesettürlü bayanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

 

Tesettürlü bayanların çoğunluğu genellikle tercihlerini kolay kullanabilecekleri ve günlük hayatlarında sürekli kullanabilecekleri özelliklerdeki kapları tercih etmekte olup tasarımcılar da bu doğrultuda tasarım yapmaktadırlar. Ayrıca tasarımcılar genellikle günlük olarak kullanılacak kap tasarımlarının yanında özel günler için kullanılacak kaplarda tasarlamaktadırlar. Tasarımların tamamında tesettürlü bayanların istek ve talepleri dikkate alınarak yapılmakta olup son yıllarda oldukça farklı tasarımlar olduğu görülmektedir. Tesettür kap modellerinden günlük olarak tasarlanan kaplar genellikle rahat kumaş tercihleri ile yapılmaktadır.

 

Tesettür Kap Modelleri Kaç Model Olarak Tasarlanır?

 

           Tesettür kap modelleri genel olarak çok sayıda tesettürlü bayanın gün içinde kullanabileceği şekilde tasarlanmaktadır. Bu modellerde genellikle rahat kumaşların yanında spor aksesuarlar tercih edilmektedir. Bu modeller içinde oldukça farklı ve sıra dışı aksesuarların kullanılabildiği tasarımlar da bulunmaktadır. Tesettür kap modelleri arasında klasik modellerde bulunmakta olup genellikle bu modeller bazı özel geceler ve iş hayatında özel toplantılar için kullanılmaktadır. Tüm tasarımlarda şıklık ön planda olup tesettürlü bayanların rahatlığı ve kullanım kolaylığı için tasarlanmaktadır. Ayrıca tasarımlarda küçük ışıltılar sağlanarak kombin kolaylığı da sunulmaktadır.

 

Tesettür Kap Modelleri Nasıl Kombin Edilmelidir?

 

Tesettür kap modelleri kombin edilirken kullanılan diğer aksesuarlar ile uyumu oldukça önemlidir. Bu aksesuarların kap ile uyum sağlamasının yanında kullanıcıya kazandırdığı şıklıkta oldukça önemlidir. Bu nedenle genellikle tasarımcılar tarafından farklı kombinler tasarlayabilmek için tasarlanan kap modellerine bazı aksesuarlar eklenebilmektedir. Bu aksesuar ve ayrıntılar ile tasarımın daha tarz durmasının yanında kullanılacak eşarp şal ya da diğer detayların uyumunun sağlanması kolaylaşmaktadır.

 

Öyle ki bir kap modeli üzerinde bulunan farklı renklerdeki küçük detaylarla kombin edilen pantolon ya da taytlar harika görüntüleri ortaya çıkarabilmektedir. Örneğin siyah bir kap modelinin koluna koyulmuş küçük petrol mavisi detayların altına petrol mavisi bir pantolon tarz oluşturmayı sağlayabilmektedir. Bu sayede çok sayıda seçeneğin de ortaya çıkarılabileceği modeller sağlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir