Tesettür Kap İle Pardösü Arasında Ne Fark Vardır?

 

Tesettür Kap Nedir?

 

Tesettür kap; diz altında ve ince kumaştan yapılan dış giyim ürünüdür. Son zamanlarda çokça duyulan tesettür kaplar, birçok bayan tarafından büyük ilgi görmektedir. Özellikle tesettür mağazalarında kaplar birbirinden farklı model ve renk seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Tesettür kaplar, dizin hemen altında veya bilek hizasında yapılmaktadır. Bunun yanında fermuarlı, kemerli, belden sıkmalı gibi modelleri de mevcuttur. Tesettürlü bayanların tesettür kap ürünlerine ilgilerinin en büyük nedenlerinden biri, kapların vücudu daha düzgün göstermesidir. Bunun yanında kaplar hem şık hem de rahat olduğu için ilgiyi üzerine çekmektedir.

 

Tesettür Pardösü Nedir?

 

Tesettür pardösü; boydan elbise şeklinde ve uzun kollu, aynı zamanda kalın veya ince kumaşta üretilmekte olan dış giyim ürünüdür. Pardösü, tesettürlü bayanların çok fazla tercih ettiği giyim ürünlerinden biridir. Özellikle dışarı aniden çıkarken, iç kıyafetlerin görünmemesi için giyilmekte ve tek parça olduğu için kombin sorunu da ortadan kalkmaktadır. Pardösüler kalın kumaşlardan kışlık olarak üretilirken, aynı zamanda ince kumaşlardan da yazık olarak üretilmektedir. Pardösüler uzun ayakkabı hizasında olmaktadır. Aynı zamanda hem dışarı çıkarken, hem de içeride giyebilecekleri bir üründür. Bu da çok kullanışlı olduğunu göstermektedir. Pardösüler özellikle son zamanlarda bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca pardösüler tek parça olduğu için, kombin sorunu oluşmamakta ve oldukça şık görünmektedirler. Pardösülerin bu kadar yaygın kullanılması sonucunda birçok model seçeneği de ortaya çıkmaktadır.

 

Tesettür Kap İle Pardösü Arasındaki Fark Nedir?

 

Tesettür giyim modellerinden olan tesettür kap ve pardösü birçok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Çünkü ikisi de elbise formatındadır ve ikisi de dış giyim ürünüdür. Ancak bu iki parça arasında bir takım farklar bulunmaktadır. Öncelikler pardösüler uzun dış giyim ürünleridir. Yani ayakkabı hizasında ya da ayakkabıyı örtecek uzunlukta üretilmektedir. Ancak tesettür kap o kadar uzun olacak şekilde üretilmemiştir. Genellikle diz altında bir boya sahiptir. Tesettür pardösü daha düz model ve renklere sahiptir ancak tesettür kap model bakımından oldukça zengindir. Özellikle son zamanlarda tesettür kaplar çok fazla renk ve modellerde üretilmiş ve tesettürlü bayanların ilgisini çekmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir