Tesettür Kaban Seçerken Dikkat Edilecekler

 

Tesettür Kaban Nasıl Seçilmeli

 

Kadınlar her zaman kıyafet seçerken vücut özelliklerini iyi bilmelidirler. Vücut yapısını iyi bilen kendisiyle barışık olan kadınlar her zaman kıyafet seçiminde doğru tercih yaparlar. Kaban seçerken bu söz konusudur. Özellikle tesettür kabanlar bütün bir görünüm sağladıklarından çok daha önemlidir. Örneğin boyu kısa olanlar boylarını uzun göstermek için yere kadar uzanan değil bilekte biten kabanları tercih etmelidirler. Hafif toplu bir görünümü olanlar dar kesim kabanlardan uzak durmalı. Bu tarz kabanlar istenmeyen kiloları tüm ayrıntıları ile gösterecektir. Çok bol bir kaban tercih ederlerse olduklarından da fazla kilolu görüneceklerdir. Kabanlarda kol boyları da önemli bir ayrıntıdır. Kolu normalden uzunsa kabanın emanet gibi durmasına sebep olacaktır.

 

Tesettür Kabanda Son Moda

 

           Tesettür Kaban denilince son zamanlarda işlemeli kabanlar akla gelir. Yakasında, arkasında veya kollarında nakış şeklinde yer alan işlemeler bu kabanlara çok modern ve şık bir görünüm kazandırır. Eğer nakışlı kaban tercih etmezseniz kendinden deseni olanlar da alternatif olabilir. Bunlar dışında fırfır ayrıntılarda tesettür kabanlarda dikkat çekmektedir. Bu fırfırlar yakalarda ve kol bileklerinde yaygın olarak kullanılır. Boncuk işlemelerinde bu sezonda yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Bu boncuklar kabanların herhangi bir yerinde kullanılabilir. Önemli olan bu tarz detayların çok karmaşık ve göz tırmalayıcı olmamasıdır.

 

Tesettür Kabanlarda Moda Renkler

                       Tesettür kaban seçerken şüphesiz modeli kadar rengi de önemlidir. Daima tercih edilen siyah kabanlar yerine bu sezon turkuaz, turuncu, bordo ve hardal renkleri yaygındır. Eğer günlük kullanım için bir kaban alıyorsanız renkli kabanlar son derece şık olacaktır. Fakat biraz daha klasik bir model tercih ederseniz lacivert ve siyah kabanlardan vazgeçmemelisiniz. Bu renkler her zaman kişilere daha ciddi ve asil bir görünüm kazandırır.

 

Tesettür Kaban Fiyatları

 

Tesettür kaban fiyatları her bütçeye hitap edebilir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin kaşe bir kaban seçecekseniz bütçeyi biraz zorlamanız gerekecektir. Çok soğuk bir coğrafyada yaşıyorsanız kaz tüyünden yapılmış kaban modelleri de biraz fiyatlı olacaktır. Bu tarz kabanlar 600 tl ile 1000 tl arasında değişmektedir. Bunun dışında normal bir kumaş tercih ederseniz 150 liradan başlayan fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir