Tesettür Kaban Modellerinde Son Moda Nedir?

 

Tesettürlü kadınlar için kış aylarının olmazsa olmaz parçalarından biri de kombinin geri kalanıyla tam bir uyum içinde olan uzun tesettür kaban oluyor. Kaban seçmek için özellikle belirli tesettür giyim markalarından alışveriş yapmak gerekmese de bu markalar tesettürlü kadınların ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayabiliyor. Örneğin eşarpla uyumlu, kombin halinde satılan kabanlar bulmak bu markalarda diğer ana akım tekstil ürünlerine nazaran çok daha kolay oluyor.

 

Tesettür Kabanlarda Modayı Yakalamak Nasıl Mümkün Olabilir?

 

Tesettür giyim kendi içinde ayrı bir sektör haline gelmiş olsa da aslında zamanın moda anlayışından çok da farklı bir kulvarda ilerlemiyor. Örneğin renkler, kesimler her tarz için ortak bir noktada buluşma imkanı sağlıyor. Bu ortaklık en çok da kaban gibi her kadın için benzer kullanım şekli mümkün olan parçalarda kendini gösteriyor ve dolayısıyla ayrı bir tür olarak tesettür kaban modeli bulmak zorlaşıyor.

 

Tesettür Kaban Modellerinde Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Bahsedildiği gibi renkler de çok farklı bir moda anlayışına tabi tutulmuyor ancak yine de tesettür kaban arayan kadınlar için birkaç püf noktasından bahsetmek mümkün. Kabanın altına giyilecek parçaların kaban altından görünüp görünmemesi genel şıklığı etkileyen bir faktör. Yani kaban altına kabandan daha uzun kırmızı bir etek giyip diz altı pembe bir kabanla kombinlemek pek de şık olmayan bir görünüm yaratmaya sebep olabilir. Bu nedenle kabanla bütünleşebilen parçalar seçmek çok önemli. Hele de birçok kaban değil de bir kabanla kışı geçirmek istiyorsanız ki bu son derece olağan bir durum, bu durumda her renkle uyum gösterebilecek temel bir tesettür kaban seçmekte fayda var.

 

Siyah, kahverengi ya da krem rengi, bej tonları bu tarz bir seçim yapan kadınların beklentilerine karşılık verebilir. Aynı zamanda bu renkler hiçbir zaman modası geçmeyecek ve hemen hemen her türlü moda anlayışında kendine yer bulabilecek renklerdir. Bu renklerin kullanımında en fazla kumaş seçimi ve kesim modellerinde değişikliğe gidilir çünkü kadınların bu renklere olan talebi hiçbir zaman azalmamıştır ve göründüğü kadarıyla daha uzun yıllar da moda sektörünün başını çekmeye devam edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir