Tesettür Kaban Modelleri Nasıl Tasarlanır?

 

Tesettür kaban modelleri tasarlanırken çok sayıda unsur bir arada tutularak tasarımlar hayata geçirilir. Özellikle tesettürlü bayanların hayat standartlarına ve prensiplerine uygun tasarımlar çıkarabilmek oldukça önemlidir. Öyle ki tasarımlar sağlanırken tesettürlü hanımların giyim konusundaki standartları ve prensipleri mutlaka dikkate alınmak zorundadır. Aksi halde tasarım hedef kitlesine hitap etmeyecektir. Bu nedenle tasarımcılar öncelikle tesettür kaban modeli üzerinde hangi detayları kullanacaklarını ve hangi aksesuarlar kullanılırsa daha şık görüneceğinin tespitini yapar. Ayrıca tesettür kaban modelinin uzun ya da kısa bir model olup olmadığının tasarımını da önceden yapmaktadırlar.

 

Tesettür Kaban Modelleri Tasarlanırken Nelere Dikkat Edilir?

 

Tesettür kaban modelleri tasarlanırken dikkat edilen hususlar arasında en başta kabanın boyu ne olacak tespitidir. Önceki yıllarda ayak bileğine kadar uzun modeller kullanılırken son yıllarda oldukça sayıda farklı boyda tasarımlar yapılabiliyor. Özellikle uzun boya sahip bayanlar için tasarlanabilen ayak bileğine kadar uzanan modellerin yanında diz altı ya da diz üstü modeller bulmakta mümkün. Hatta ceket boyunda tesettür kaban modelleri de bulunmakta.

 

Boy kısmını tasarlayan tasarımcı için artık modelin belirlenmesi kısmı gelir ve tasarımcı kendisine göre yepyeni özgün bir model ortaya çıkarır. Tabi ki bu modele eklenecek aksesuar ve bazı aparatlar sayesinde çok daha şık bir kaban oluşturularak modele son hali verilmiş olur. Tasarımcıların son yıllarda sıra dışı modeller tasarladığı görülmekte olup bunlardan en önemlilerinden biri asimetrik kesimdir. Asimetrik modeller ile bir tarafı kısa diğer tarafı uzun kaban modelleri geçtiğimiz günlerde sıkça tercih buldu.

 

Tesettür Kaban Modelleri Kimler Tarafından Tasarlanır?

 

Tesettür kaban modelleri genellikle bazı markalar tarafından tasarlanmaktadır. Fakat bu markaların firma bünyesinde yer alan tasarımcıları bulunmakta olup tüm tasarımlar onlar tarafından hazırlanmaktadır. Fakat serbest olarak çalışan ve kendi ürettiği tasarımları kendi bünyesinde satışa sunun küçük çaplı girişimcilerde bulunmaktadır. Ayrıca tüm bunların yanında konusunda isim yapmış bazı ünlü tasarımcılar da bu konuda bazı tasarımları sunmaktadırlar. Fakat aslında en önemli tasarımcı tesettürlü bayanın kendisi olup giydiklerini kendi üzerinden güzelce sergileme yeteneğine de sahipler. Bu konuda son yıllarda harika sonuçları görmek mümkün olmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir