Tesettür Kaban Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 

Kış kombinlerinin vazgeçilmez parçalarından biri olan kabanlar hem şıklığınızı tamamlayan hem de sizi soğuktan koruyan en önemli detaydır. Dış giyimde de şıklığından ödün vermek istemeyen bayanlar için en önemli ve en zor alışverişlerden biri kaban alışverişidir. Tüm kış boyunca size eşlik edecek ve her kombini tamamlayacak olan kabanlar kışın gardırobunuzun en önemli parçası olacaktır. Peki, tarzınıza ve ihtiyacınıza en uygun tesettür kaban nasıl seçilir?

 

Kumaşı nasıl olmalıdır?

 

           Tesettür kaban seçimindeki en önemli detaylardan biri kumaş seçimidir. Kaban seçerken kaliteli bir kumaştan dikilip dikilmediğine mutlaka dikkat edin. Kumaşın kaliteli olması kadar hafif olması da oldukça önemlidir. Fiyatlar biraz pahallı gelebilir fakat uzun yıllar kullanacağınız düşünürsek abartılı gelmeyecektir. Kabanların en uzun ömürlü kıyafetlerden olduğunu varsayarsak uzun yıllar giyebileceğiniz kaliteli kumaşları seçmek akıllıca olacaktır. Alacağınız kabanın su geçirmemesi ve soğuk günlerde vücutla ısı temasını tamamen engellemesi gerekir. En çok tercih edilen kumaş türleri kaşe, keçe, deri, kaşmir ve yünlü kumaşlardır.

 

Renk seçimi nasıl olmalıdır?

 

Bayanlar genellikle kış renklerini ve daha kolay kombinleyebilecekleri renkleri seçme eğilimindedir. Tesettür kaban seçiminde en çok tercih edilen renkler genellikle siyah, lacivert, kahverengi ve bordo olmaktadır. Farklılık yaratmak isterseniz son yıllarda öne çıkan saks mavisi, petrol yeşili, turkuaz, kırmızı, krem ve vizon gibi renkleri de tercih edebilirsiniz.

 

Renk seçimin yaptıktan sonra alacağınız kabanın boyuna karar vermelisiniz. Tesettüre en uygun boy diz altı veya bilekte biten uzun modellerdir. Fermuarlı modelleri tercih edebileceğiniz gibi düğmeli modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu konuda tercih tamamen size kalmış. Giyeceğiniz her kıyafet gibi kabanlarda mutlaka vücut tipinize uygun olmalıdır. Eğer dış giyiminizde de şıklığınızdan ve tarz görünümünüzden ödün vermek istemiyorsanız mutlaka vücut tipinize uygun bir seçim yapmalısınız.

 

Kilo problemi olanların tek düğmeli ve daha uzun modelleri seçmeleri daha ince görünmek adına akıllı bir seçim olacaktır. Zayıf olanların ise daha kilolu gösterecek prenses modelleri seçmeleri yararlı olacaktır. Kısa boylu olanların ise onları daha uzun gösterecek tek parça ve uzun modelleri seçmeleri gerekir.

 

​​​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir