Tesettür Jile Elbiseler Nasıl Kombin Yapılır?

 

Jile, kolsuz elbiselere verilen genel addır. Tesettür giyim sektöründe satışa sunulan kolsuz elbiselerde bu kategoriye girmektedir. Bu tarz kolsuz elbiselerin normal tesettür elbiselerden tek farkı başka giyim ürünleri ile kombin yapılma zorunluluğudur. Normalde tek başına kombin yapma derdi olmadan giyilen tesettür elbiselerdeki bu avantaj jile elbiselerde yoktur. Fakat jile elbise modellerinin de kendine özgü avantajları ve olumlu yönleri bulunmaktadır. Son derece şık duran ve normal elbiselere farklı bir bakış açısı ile yaklaşan bu tesettür elbise modeli, klasik uzun kollu elbise modellerinden sıkılanlar ve değişiklik arayanlar için idealdir. Bu yönü ile son derece farklı kombinler yapılabilmesine olanak sağlayan jile elbiselerin nasıl ürünler ile kombin yapılacağı kişinin hayal gücüne bağlıdır.

 

Tesettür jile elbiseler hangi bluzlar ile kombin yapılmalı?

 

           Tesettür jile yani kolsuz elbise modelleri ile ilgili ne büyük soru işareti ne şekilde kombinlenmesi gerektiğidir. Birçok kadın içerisine ne giyeceğini bilemediğinden jile elbiseler yerine kendinden kollu olan tesettür elbise modellerine yönelmektedir. Fakat aslında jile elbiselerin kombin yapılması son derece pratiktir. Bunun için düz beyaz renkte bir gömlek ya da bluz satın alınması yeterli olacaktır. Bebe yaka denilen özel yakalı gömlekler jile elbiselerin içerisinde son derece şık ve stil durmaktadır. Bunun yanı sıra normal yaka olan gömleklerin satın alınması da mümkündür. Gömlek seçiminde beyaz renk zorunluluğu yoktur. Tercih edilecek gömleğin rengi elbiseye ve elbisenin desenine bağlı olarak belirlenmelidir. Bu sayede pratik bir jile elbise kombini yapılmış olacaktır.

 

Tesettür jile elbise kullanımının avantajları

 

Tesettür jile elbiseler kullanımı son derece rahat ve avantajlı olan elbiselerdir. Bu tarz elbiseler desenli ya da düz renk olarak üretilebilmektedir. Fakat hepsinin ortak noktasına genellikle düz renk olan gömlekler ya da bluzlar ile kombin yapılmalarıdır. Peki, jile elbise modellerinin avantajları nelerdir? Bu tarz elbiselerin en büyük avantajı sıkma problemi yapmamasıdır. Omuzlarının daha rahat olduğu bu kolsuz elbiseler kasma yapmayacak ve gün boyu konforlu bir şekilde kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra model anlamında da avantajlı olan jile elbiseler, kişiye kombin yapabilme ve hayal gücünü kullanma imkanı sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir