Tesettür Giyiminize Yakışır Uzun Tunik Modelleri

uzun tunik modelleriUzun yıllardan bu yana tesettür giyim biraz ikinci planda kalmış bir kategori olsa da günümüzde çok başarılı tasarımları ile her alanda çok daha aktif olan tesettürlü hanımların ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Pantolon kullanımı genellikle tesettür giyimde önerilmez. Ancak dış giyimdeki rahatlığı nedeni ile uzun tunik modelleri ile kombine ederek tesettür hassasiyetlerine dokunmadan kullanılabiliyor. Genç tesettürlü hanımların yanı sıra her yaştan tesettürlü hanımlar içinde bu tarz kullanımlar pratikliği, şıklığı ve rahatlığı ile tercih edilmektedir. Asimetrik kesimli modellerle boru pantolonlar çok şık bir şekilde kombine edilebiliyor. Özellikle mint yeşili renk tonlarının beyaz pantolonlar ve parlak vizon şal kullanımları ile tamamlanması şık bir uyum oluşturacaktır.

Fermuarlı kullanımlar tercih edilebilir; gömlek yakalı, manşet kollu etek ucuna kadar uzanan düğmeleri ve bel kısımlarındaki kuşakları ile de uzun tunik modelleri tesettürlü hanımların en modern kullanımları arasında yer alıyor. Bel kısımlarında büzgülü temalarla kullanılan tasarımlarda yeni sezonlarda öne çıkan modeller arasında sayılabilir. Yarasa kollu tasarımları her alanda olduğu gibi bu alanda da görebilmek mümkün oluyor. Tesettürlü hanımlar şık olabilmek için özel renk tonları tercih edebilirler. Yeşil ve haki renk tonu da sonbahar sezonunun en çok öne çıkan seçenekleri arasında yer alıyor. Dantel detaylarını daha şık kullanacağınız modellerde tercih edebilirsiniz.  Kol, yaka ve bel kısımlarında kullanabileceğiniz danteller ya da işlemeler genel olarak tunik tasarımının tamamını da kaplayabilir.

Şıklık her bayan için önemlidir. Ancak tesettür hassasiyetleri şık olma adına kurban edilmemelidir. Kullanım alanınıza, tarzınıza ve vücut ölçülerinize göre daha uyumlu kıyafetler tercih ederek hem şık olabilir, hem de İslami hassasiyetleri çiğnememiş olabilirsiniz. Bu alanda uzun tunik modelleri tercih ederken üzerinize yapışmamasına, çok kısa bir model tercih ettiğinizde pantolon kullanmamaya ve ayak bileklerinizin açık kalmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Daha hoş bir tasarım için tuniklerin üst kısımlarında pelerin tarzında detaylara yer verilebilir. Bol paça pantolonlar bu nedenle önerilebiliyor. Yeni sezon tasarımlarında geniş yakalar önerilebiliyor. Bel kısmında geniş kemer detayları da kullanılabilir ve tarzınızı bu detaylarda kullanılan farklı renk tonlarına uyumlu olarak tercih edeceğiniz eşarp seçenekleri ile kombine edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir