Tesettür Giyimde Yeni Sezon Pardösü Modelleri

Dış giyim alanında pardösü seçenekleri tesettürlü hanımların genel olarak tercih ettikleri tesettür giyim kıyafetleri içerisinde yer almaktadır. Farklı beden ölçülerindeki hanımlara özel olarak hazırlanan bu modeller içerisinde yeni dönem tasarımlarda oldukça şık ve kullanışlı modeller bulabilmek mümkün olmaktadır.

 

Bağcıklı Pardösü Modelleri

 

Belden bağlamlı pardösüler daha modern ve kullanışlı olabiliyor. Biraz kilo fazlası olan hanımlara ince deri kemerler kullanmaları önerilmektedir. Bunun yanında daha zayıf bayanlar için daha kalın kuşaklı modeller pardösülere trençkot havası katabiliyor. Bağcıklı modellerde bellerde kullanılan bağlamaların yanında kollarda da aynı özelliklerde bağlamalar yer alabilir. Özellikle kalın düğmeler ve cep detayları ile şık tesettür giyim pardösü kullanımları elde edebilirsiniz. Beli bağcıklı modellerde fermuarlı kullanımlarda görülmekte ve çok daha genç bir hava katabilmektedir.

 

Kot Pardösü Modelleri

 

Kot kumaşlar her alanda olduğu gibi tesettür alanında da rahatlığın ve spor giyimin tarzı olmaktadır. Bu nedenle pardösü seçimlerinde de çok şık kullanımlar elde edilebiliyor. Düğmeli buz mavisi modeller bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Lacivert renk tonlarında bir şal ile bu tarz modeller kombine edilebilir. Yandan düğmeli ya da fermuarlı tarzlarda da daha geniş kalıplarda kullanımlarda hoş kot pardösüler ortaya çıkarabiliyor. Fermuarlı modellerde kenar kısımlarında kullanılan özel detaylara ek olarak boyun kısımda bağlanan iplerin püskülleri ile sarkması da hoş olacaktır.

 

Kapüşonlu Spor Pardösü Modelleri

 

Genç tesettürlü hanımlar birkaç sezondan bu yana kapüşonlu pardösü modellerini çok beğenmektedir. Bu nedenle her yeni sezonda bu alanda yeni örnekle ve tasarımlar görülmektedir. İnce kumaşlardan lacivert renk tonlarında fermuarlı, bağcıklı modellerin kapüşonlarında daha açık renk tonları tercih edilebiliyor. Bu alanda tesettür giyim kombinleri içerisinde de bu tarz dış giyim ürünlerini hazır kombin parçaları olarak tesettürlü hanımlar tercih edebiliyor.

 

Yeni tasarım pardösü modelleri içerisinde etek uçlarında balon etek modellerine yer verilmekte, yaka kısımlarında fiyonk ve fırfır tarzında tasarımlara da yer verilerek çok şık kullanımlar elde edilebiliyor. Her zamanki gibi daha sade ve günlük kullanımlara yönelik daha hafif model seçenekleri de yeni dönemde, yeni renkleri ve şık tasarımları ile vitrinlerde yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir