Tesettür Giyimde Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Tesettür Giyim

Tesettürlü bayanların çoğunda aynı hataları görmek mümkün. Yapılan ufak tefen hatalar yüzünden, şıklık geri planda kalıyor ve kötü görüntüler ortaya çıkıyor. Bu hataların başında gelen ilk şey, dış giyimin iç giyimden daha kısa tercih edilmesidir. İçten görünen etek ya da pantolonlar şıklığı tamamen bozmaktadır. Bunlar dışında ise, çok yüksek olan eşarp bombeleri de kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Beden yapısına uygun olmayan kıyafetlerin giyilmesi de kötü bir görüntü oluşturacaktır. Tesettür giyim içinde yapılan bu hatalara dikkat edilmesi, şık olmak için yeterli olacaktır.

 

Tesettür Giyim Ürünleri Neden Pahalıdır?

 

Bayanların genel olarak, normal giyim tarzları ile yaptıkları kıyaslamalar sonucunda düşünceleri, tesettür giyim kıyafetlerinin pahalılığıdır. Fakat tesettür giyim ürünleri normal giyim tarzına göre pahalıdır. Kendi içinde pahalı olduğu söylenemez. Tesettür kıyafetlerinde çok daha fazla kumaş kullanılır. Kumaş ölçüsünün artması ile kullanılan iplik gibi malzemelerde artmaktadır. Bunların artması ile de işçilik ve emek artar. İşçiye ödenen maaş tutarı artar. Bu durumlar göz önüne alınarak düşünülür ise, tesettür kıyafetleri pahalı değildir.

 

Olması gereken fiyatlar ile satışa sunulur. Fakat daha uygun alışveriş için sanal alışverişler tercih edilebilir. Online satış yapan firmaların müşteri kitlesi oldukça fazladır. Bu nedenler ile az kar ile ürünlerini satarlar.

 

Tesettür Giyim İçin Alışverişler Nereden Yapılabilir?

 

Tesettür kıyafetleri satan mağazaları sayısı azdır. Genel satış yapan mağazalarda da aranan her ürünü bulmak mümkün olmayabilir. Beden ve renk sorunu da yaşanmaktadır. Türbanlar ile kıyafetleri denemenin çok zor olduğu da göz önünde bulundurulur ise, online alışveriş yapmak çok daha mantıklıdır. Bahsettiğimiz gibi online satış yapan firmaların müşteri potansiyeli Türkiye genelindedir. Her bayana hitap edebilmek için de her bedenin ve rengin satışını yaparlar. Bu durumda bayanlar için kolaylık sağlayacaktır. Bu sayfalar, görselleri için çekimlerini canlı mankenler ile yaparlar.

 

Genel bir kombin yapılarak, ürünler fotoğraflanır. Bu da yeni kombin fikirleri edinmek ve modayı takip etmek için faydalı olacaktır. Sanal yollar ile yapılan alışverişler çok daha avantajlı ve faydalı olmaktadır. Düzenli olarak yapılan indirimlerden yararlanmak da karlı bir alışveriş yapılmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir