Tesettür Giyimde Tercih Edilen Modeller Nelerdir?

Tesettür giyim artık tüm tarz seçenekleri gibi moda da gelişen bir konu halindedir. Özellikle de iş yaşantısında bulunan kapalı bayanlar için seçenekler oluşturulmaktadır. Kapalı bayanlar modayı yakından takip etmektedir. Bu yakından takip etme eylemine paralel olarak tesettür modası da gelişme göstermiştir. Özellikle ünlü modacılar ve ünlü markalar oluşturdukları tasarımda kapalı abiye ve spor giyim modellerine yer vermektedir. Kapalı bayanlar için oluşturulan modellere yönelik defileler gerçekleştirilmektedir.

 

Tesettür Abiye Seçiminde Trendler Neler?

 

Tesettür giyim konusunda birçok model ile karşılaşmak mümkün. Abiye ve günlük seçenekler kendi aralarında tarzlarına göre ayrılmakta. Abiye modellerde farklı renklerde birçok kumaş kullanılarak oluşturulan modeller ön plandadır. Bir abiye modeli ele alındığında, farklı iki türde ve renkte kumaş ile bir model oluşturulması trendler arasında yer alır. Düz ve tok kumaş ile uzun bir elbise üzerine dantel detayları uygulanması ve şifon eşliğinde oluşturulan etek bölümü olan elbiseler moda haline gelmiştir. Oluşturulan modellerde ki renkler canlı veya pastel tonlardır. Mercan yeşili, kırmızı gibi renkler ya da kırık beyaz, krem gibi tonlar tercih edilmelidir.

 

Günlük Tesettür Giyim Tercihleri Nelerdir?

 

Günlük kullanıma uygun modeller de ise rahatlık ön planda yer almaktadır. Düz renkler ve dikim yönünden hareketli modeller kullanılmaktadır. Kurdele ya da çiçek işlemeleri gibi unsurlar kullanılarak oluşturulan tesettür modeller, hareketli kıyafet seven bayanlar tarafından tercih edilebilir. Klasik modeller ile de şık görünmek sağlanmakta. Tek renk ve uzun modeller eşliğinde, aksesuar kullanmak çarpıcı bir görüntü yaratmaktadır. Düğme detayları kullanılarak oluşturulan modeller de yine tesettür modasının tasarımları arasında yer almakta. Tüm modellerde farklı renk seçenekleri kullanılarak, bayanların kendi tarzlarına uygun olan seçeneği bulmaları kolaylaştırılmaktadır.

 

Simetrik modelleri tercih eden bayanlar daha uzun ve şık bir görüntü sağlayabilmekteler. Abiye tesettür seçeneğinde açık ve pastel tonları tercih etmek daha dinamik bir görüntü sağlayacaktır. Açık renk üzerine uygulanan ve üst bedene dikilen dantel detaylı kaplamalara ve iki renk kullanarak, şifon detayların eteklere eklendiği modelleri bulmak mümkün. Tunik modelleri kullanarak iki parça giyim sağlamak ve spor bir görüntü elde etmek ise tercih edilenler arasında. Bir pantolon ya da tayt ile uzun modeller tercih edilerek, aksesuarlar ile desteklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir