Tesettür Giyimde Tarz Olmanın Püf Noktaları Nelerdir?

 

Tesettür bir giyim tarzı olmanın yanı sıra bir yaşam tarzı olarak da anılmaktadır. Muhafazakar yaşamı temsil eden baş unsurlardan bir tanesi sayılmaktadır. Tesettür giyim, kadınların yanında bu yaşam stilini benimsemiş olan erkekler içinde geçerlidir. Sadece kadınlara hitap etmemektedir.

 

Tesettür giyimde çeşitlilikler oldukça fazladır. Muhafazakar yaşam tarzını benimseyen insanların sayısı arttıkça tesettür giyime yönelik olan kıyafet çeşitliliği de artmıştır. Her alana uygun tesettür kıyafet çeşitliliği artık sağlanmaktadır. Çeşitli modacılar bu alana yönelik kıyafetler tasarlamaktadır. Her sezona yönelik tesettür kıyafetler modacıların kreasyonlarında bulunmaktadır. Tesettür giyim alanından her ne kadar erkeklerde yararlanmakta olsa da genel olarak kadınların kıyafet çeşitliliği daha fazla olduğu için tasarımlar daha çok kadınlara yönelik yapılmaktadır.

 

Tesettür Giyimde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Şık giyinmek sadece belli giyim tarzlarını seçmek ile olmaz. Her tarz ve her alanda stil olunabilmektedir. Modacılar her alana yönelik kıyafetlerde çeşitlilik yapmaktadırlar. Tesettür giyimde gayet şık olunabilecek giyim tarzlarından birisidir. Tabi her alanda olduğu gibi bu alanda da şık olmak için belli başlı kurallara uyulmalıdır. Örneğin, desenli bir elbiseni üzerine giyilecek olan bir tesettür kaban ya da takılacak olan bir eşarp düz renkte ve desensiz olmalıdır. Özellikle karışık desene sahip bir giysiyi tamamlayacak olan diğer bir giysiyi yine karışık desenli olarak seçmek oldukça yanlış bir tercih olur. Şıklık için desenler ve renkler doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

 

Düz bir giysi ve şal üzerine karışık desenli bir tesettür kaban oldukça şık duracaktır. Böylece giyimde kontrast sağlanacaktır. Tesettür giyimde şal – eşarp seçimi oldukça önemlidir. Birisi diğerinden daha şık veya kolay kullanışlı değildir. Şal ve eşarp tercihlerinde iki renge sahip olanları tercih etmek daha doğru bir seçimdir. Bu kural şal veya eşarbın birden fazla kıyafet ile daha doğru ve rahat kullanılabilmesi açısından önemlidir.

 

Tesettür Giyimde Kış Şıklığı

 

Tesettür giyimde kış şıklığı önem arz etmektedir. Yazın kıyafetleri birbiri ile kombinlemek daha kolay olmaktadır. Kışın kaban, eldiven, atkı vb unsurlar ek giysiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tesettür kaban modelleri ve fiyatları oldukça çeşitlilik göstermekte ve herkes yaştan kesime hitap etmektedir. Her model, boy ve fiyatta tesettür kaban bulunmaktadır. Dileyen daha sade bir kaban tercih ederken dileyen daha desenli ve tüylü kabanlar tercih edebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir