Tesettür Giyimde Model Önerileri Nelerdir?

 

Tek tip giyinmenin moda olmadığını kanıtlayan tesettür giyim trendleri, bol ve salaş kalıplarla da zarif görülebileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Kişiye özel ve vücut tipine uygun kalıplar seçerek de sezon modası yakından ve başarılı bir şekilde takip edilebilir. Kaliteli kumaşlardan hazırlanan, ekonomik, renkli ve modern kesimler son yıllarda tüm dünyada değişen giyim tarzının temsilcisi olarak dikkat çeker.

 

Bol ve rahat kesimli pantolonlara ek olarak pantolon etek kalıplarıyla da tüm gün rahat ve şık bir görünüm elde edilebilir. Eşarp ve aksesuar seçimiyle kişiye özel hale gelen muhafazakar giyim tarzı, ayakkabı ve çanta uyumuyla her yerde dikkatlerin üzerinizde toplanması için yeterli olacaktır.

 

Eşarp ve Aksesuar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yüz bölgesini ilgilendiren eşarp seçiminde ten rengi ve yapılan makyaja uyumlu olacak renk ve desenler kullanılmalıdır. Etnik desenler, kenarı desenli ortası boş çerçeveli modeller ve iri desenli motiflerin kullanıldığı eşarplar kıyafetle bütünlüğün en iyi şekilde yakalanması için özenle seçilmelidir.

 

Eşarp deseni kadar kumaş tercihi de son derece önemli bir konudur. Saf ipek ürünler her zaman en doğru seçim olarak dikkat çeker. Özel bir gece ya da şık bir davette en az kıyafet kadar dikkat çekecek olan eşarp seçimi bağlama stiliyle de fark yaratılmasına katkı sağlar. Kişisel zevklerin ön plana çıktığı eşarp tercihi tesettür giyim dendiğinde en belirleyici unsurdur.

 

Seçilen giyside bulunan herhangi bir rengin eşarp deseninde olması kullanım için yeterlidir. Çok fazla renkli ve karmaşık olan desenler şık durmayacağı gibi gözü de yorar. Renkli eşarplarla sade takıların kullanılmasına özen gösterilmelidir. Boncuklu, fildişi, hint esintileri barındıran, gümüş ya da altın iri zincirler özellikle üst giyim tercihine uygun olarak belirlenebilir.

 

Sadece Giyinmek İçin Değil Modern Görünmek İçin Önemli Detaylar

 

Sıradan bir günde modern ve rahat, özel bir gecede ise zarif ve şık görünmek için tesettür modası yakından takip edilerek en güncel trendler en doğru biçimde uygulanabilir. Üst giyimden pantolona, ceketten eteğe, çantadan eşarba kadar her bir detayı iyi düşünülerek yapılacak kombinlerle muhafazakar giyim stili en doğru şekilde yorumlanabilir ve kişisel yaşam tarzı açığa çıkarılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir