Tesettür Giyimde Kombinler Nasıl Oluşturulur?

Tesettür Modasında Kombin Oluşturmak

 

Tesettürlü bayanlar sokağa çıkarken kıyafetlerine özen göstermelidir. Ancak vücut hatlarını belli etmeyen doğru kıyafet seçimi, doğru renk tonları, doğru modeller sağlandığında bayan zarif bir görünüşe bürünecektir. Bu şekilde giyinmek tesettür elbise tarzını oluşturmaktadır.

 

Tesettür günlük giyim kapsamında en rahat kullanılan kıyafetlerden bir tanesi bol kesim pantolonlardır. Pek çok tesettürlü bayan tarafından tercih edilen bol kesim pantolonlar düz kesim trikolar, kazaklar ve gömlekler ile kombin yapılabilir. Bol kesim pantolonun renkli pantolonlar ise siyah, beyaz düz renklerde trikolar, kazaklar, gömlekler ile tamamlanarak aksesuarlar ile kombin canlandırılabilir.

 

Kot Pantolonları Tesettürde Kullanmak

 

Günlük giyimde kullanılan jean pantolon kombinlerinde ise genelde tunikler kullanılır. Salaş bir kombin yapmak için uzun spor hırkalar tercih edilebilir. Tamamen spor bir kombin oluşturmak için ise bu tesettür elbise ile birlikte spor ayakkabılar ve sırt çantaları kullanılabilir. Aksine günlük kombin kapsamında hem spor hem de şık bir görüntü elde etmek için seçilen jean pantolon bluz, gömlek kombinleri, takılar, aksesuarlar ve şık çantalar ile şık bir görüntü ortaya çıkabilir.

 

Mevsimine Göre Giyinmek

 

Yaz aylarında mağaza vitrinlerinde yazlık elbiseler kendini göstermeye başlayıp, cıvıl cıvıl renkler, dallı budaklı, açık renkli çiçekli elbiseler yaz kadınların vazgeçilmez parçası olmaya devam etmektedir. Tiril tiril penye, şifon elbiseler yazın bunaltıcı sıcaklarında oldukça serin tuttuğu için bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Uzun yazlık tesettür elbise modelleri; spor ayakkabı, babet ve sandaletler ile rahat bir kombin oluşturabilir. Kışın soğuklarında ise mağaza mağaza dolaşıp kendi beden ve ölçünüze uygun kıyafetler aramak yerine içinizi ısıtacak, sizi üşütmeyecek kalın kumaşlardan üretilmiş ürünler internet adreslerinde bulunmaktadır.

 

Tesettürlü bayanlar günlük kombinlerde ise bol kesim uzun etekleri de çok fazla kullanırlar. Uzun etekler de tıpkı pantolon gibi kombinleme ve kullanım açısından oldukça kolaydır. Tek renk düz bir etek canlı renklerde seçildiğinde bu canlılığı siyah, beyaz ve gri gibi farklı renkler ile yumuşatmak daha güzel olmaktadır. Eşarp veya şal seçimi de etek rengine uygun olarak, çok baskın olmayan renk ve desenlerde günlük kombin için uygun olarak seçilmelidir.

Kaynak: tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir