Tesettür Giyimde Kaçınılması Gerekenler Nelerdir?

 

Tesettür giyim, kendine özgü kuralları ve gereklilikleri olan bir giyimdir. Tesettürlü kadınların önceliği son çıkan yeni moda tesettür giyim ürünleri değil o ürünlerin tesettüre uygun olup olmadığı olmalıdır. Bu şekilde hareket edildiğinde hem şık olunacak hem de tesettürün gerekliliklerine karşı çıkılmamış olacaktır. Tesettür giyimde yapılmaması gereken ve hatta kaçınılması gereken bazı hatalar bulunmaktadır. Bu hatalardan kaçınılması hem kombinin şıklığı hem de doğruluğu açısından büyük önem taşımaktadır. Peki, tesettür giyimde kaçınılması gereken hatalar nelerdir? Bu hatalardan ilki çok dar giyinmektir. Bunun yanı sıra aşırı desenli ve renkli giyinilmesi de doğru değildir. Bu tarz hataların yapılması kişinin şıklığına gölge düşürecektir.

 

Çok dar olan tesettür giyim ürünleri

 

Çok dar olan tesettür giyim ürünlerinin giyilmemesi gerektiği tesettürlü olan her kadın ve genç kız tarafından bilinen kurallardandır. Bu tarz bir hata yapılması tesettüre uygunluk açısından doğru bir hareket olmayacaktır. Bu sebeple tercih edilecek her ürün azda olsa bol olmalıdır. Yeni sezonda üretilen birçok tesettür giyim ürünü kendinden bol şekilde yapılmaktadır. Ürünlerin bol gelecek şekilde tasarlanmış olması kadınlar için kolaylık yaratmaktadır. Böylece kişi kendi bedeninde olan ürünleri tercih etse bile vücut hatları belli olmayacak ve doğru bir tesettür kombini yapılmış olacaktır.

 

Aşırı renkli ve desenli olan tesettür giyim ürünleri

 

Aşırı renkli giyinmek ve desenlere yönelmekte yapılan tesettür giyim hatalarından bir tanesidir. Piyasada çok sayıda renkli ve abartılı tesettür giyim ürünü bulunmaktadır. Bunların yerine daha düz olan modellere yönelmek kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkartacaktır. Tesettür denince akla ilk olarak sadelik ve abartısız bir görünüm gelmektedir. Tesettürlü kadınların bu doğrultuda hareket etmeli ve sadeliklerini korumalıdırlar. Sade giyinmek şık olmaya engel değildir. Aksine çok abartılı bir şekilde kombin yapmak kişinin şıklığına olumsuz anlamda etki edecektir.

 

Kişisel zevklere uygun giyinmemek

 

Kapalı kadınların yaptıkları bir hatada kişisel zevklerini göz ardı etmek ve buna uygun giyinmemektir. Birçok kadın modaya uymak için kendilerine uygun olmayan tesettür giyim ürünlerini tercih etmektedir. Hal böyle olunca ortaya uyumsuz ve şıklıktan uzak bir görünüm çıkmaktadır. Bu gibi problemlerle karşılaşılmaması için yalnızca moda akımlarına göre hareket edilmemeli ve kişisel zevklerde göze alınmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir