Tesettür Giyimde Gömlek Çeşitleri

Dünyada giyim sektörü sürekli değişmekte ve gelişmekte olan bir sektör haline gelmiştir. Özellikle ülkemizde gün geçtikçe daha da yaygın bir hal alan bu sektör sürekli ve farklı dönemlerde moda trendlerini izlemeye devam ediyor. Farklı kombinlerde ve farklı tarihlerde bulunan kişiler için çeşitli ürünler bulunur. Türkiye’de giyim sektörünün gelişmesi modaya bağlı olarak giyim tarzını da değiştiriyor özellikle bayan gömlek modelleri her dönemde insanların giyimini değiştirmiştir.

 

Bayan Gömlek Model ve Fiyatları

 

Gömlekler erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da yaygın olarak kullanılan bir giyim türüdür kişinin zevkine göre ve tarzına göre seçebileceği birçok seçenek ve çeşitleri bulunan bayan gömlek modelleri vitrinlerde yerini alıyor. Birçok mağazadan da alınabileceği gibi aynı zamanda internet üzerinden de bayan gömlek modelleri araştırılarak sipariş verilebiliyor. Bayan gömlek modellerinde göz önüne sunulan çeşitli modeller kişiye ve seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. Bayan gömlek modelleri arasında en çok tercih edilen yün ve kot kumaşlardır. Bu kumaşlar genellikle kış dönemleri ve sonbahar dönemlerinde tercih ediliyor. Yaz dönemlerinde ve Bahar dönemlerinde Genellikle kadınlar açık renkli ve ince formlarda bayan gömlek modellerini tercih ediyorlar. Bu gömlekleri tercih etme sebepleri iste baharın ne yazın vermiş olduğu sıcaklığı hissetmemek amacı ile daha serin bir his algısı yaratmaktır. Bayan gömlek modelleri için tesettürlü hanımlara uygun olan desen ve renkler mevcuttur. Çeşit açısından zengin ve aynı zamanda fiyatları uygun olan tesettür gömlek modelleri hanımlar için 2017 vitrinlerinde yerini aldı.

 

Tesettür Giyim Gömlek Modelleri

 

Tesettür giyimde özellikle vazgeçilmezler arasında bulunan beyaz gömlek ve siyah kumaş pantolon kombini spor olarak ve aynı zamanda özel davetler için de kullanılabiliyor. Günlük, nişan, toplantı ve iş yemekleri için yaygın olarak kullanılan pantolon gömlek veya pantolon etek kombinleri oldukça şık bir görünüm yaratıyor. Tesettürlü hanımların tercih etmesi gereken tesettür gömlek modelleri içinde en büyük dikkat edilecek unsurlar gömleğin vücudu sarmayan bir yapıda olmasıdır. Vücut hatlarını belli etmeden daha bol bir beden olan gömlek modellerini tercih etmeleri gerekiyor. Tesettürlü hanımlar için özel olarak üretilmiş tesettür gömlek modelleri içerisinde aksesuarlı, işlemeli ve taşlı modeller bulunuyor. Yaş gruplarına göre tercih edilmesi gereken bu sene moda olarak en yaygın kullanılan tesettür gömlek modeli, koyu renklerde olan ve işlemeli modellerdir. Tesettür bayan gömlek modellerinde genç yaş grupları genellikle daha açık tonlarda gömlekleri tercih ederken orta yaş ve üstü gruplar daha koyu ve daha düz modelleri tercih ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir