Tesettür Giyimde En Yeni Başörtü Modelleri

Tesettürlü hanımların kombinlerinin en önemli parçaları başörtüleri olmaktadır. Birbirinden güzel renk uyumları, desenleri ile her kıyafetiniz için uyumlu modeller bulabilirsiniz. Bu alanda tesettür giyim modelleri içerisinde çok farklı kullanımlara özel, farklı model eşarp ya da şal modelleri bulabilirsiniz.

 

Modern ve Kullanışlı Şal Modelleri

 

Hemen hemen yaştan ve beğeniden tesettürlü hanımlar artık genel kombinleri için şal kullanımlarına yer vermektedir. Şal modelleri genellikle sade renk tonlarında olmaktadır. Birkaç sezondan bu yana püsküllü modeller çok beğenilmektedir. Bunun yanında yeni sezonda dantelli kullanımlarda öne çıkıyor. Dantel detayları şalların renk tonuna göre bir ton daha koyu ya da çık olabilmektedir. Koton kullanımlar yaz mevsiminde rahatlıkla kullanılabilecek tasarımlar arasında sayılabilir.

 

İpek modeller ise daha çok abiye kullanımları için tercih edilmektedir. Ve genellikle uçlarında püskül kullanımlarına yer veriliyor. Safran, altın, mint yeşili, zümrüt, kırmızı, sarı, vizon gibi renk tonların ipek kumaşlarla tesettür giyim seçeneklerinin en şık örnekleri olabiliyor. Şal modellerinde uç kısımlarında farklı bir ton ile ikili renk kombinleri de oluşturulabilmekte ya da orta kısımdan itibaren iki renkli olarak modeller tercih edilebilmektedir.

 

Daha Zarif ve Klasik Kullanımlar İçin Eşarp Modelleri

 

Eşarp modellerinde de sade renk tonları ipek kumaşlar son dönemlerde çok daha fazla tercih edilmektedir. Eşarp markalarının da vitrinlerinde bu tarz modellerin öne çıktığı görülmektedir. Desenli modeller içerisinde mevsimlere göre tasarımlar değişebiliyor. İlkbahar yaz sezonunda daha çok çiçekli motifler öne çıkarken, sonbahar- kış sezonunda ise geometrik desenler öne çıkabiliyor. Kareli desenler, renk seçimleri ile modern bir tarz oluşturabilir. Çiçekli desenler ise tam bir renk cümbüşü olarak tasarlanabiliyor. Yapraklar, güller, solan ağaçlar gibi objelerle hoş tasarımlar elde edilebiliyor.

 

Leopar desenler tesettür giyim alanında da çok popüler olmakta ve eşarp modellerinde sarı ve krem renk tonlarında kullanımlarla tercih edilebilmektedir. Kıyafet kombinleri yaparken sade kıyafetleriniz için desenli başörtü modellerine yer verilebilir. Desenli kıyafetleriniz için sade eşarp ya da şal modelleri arasından tercihler yapabilirsiniz. Bazı kullanımlarda uyumlu desenler için uyumlu desenli başörtü ya da sade modellerde kullanılabilir. Renk uyumu şıklık kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir